18
23.05.2017, 20:15
Ekstraklasa mężczyzn, faza play-off, 2016/2017, Mecz o 3. miejsce

Niespodzianka w Kwidzynie. MMTS bliżej brązu

MMTS Kwidzyn pokonał KS Azoty Puławy 24:18 w pierwszym spotkaniu o brązowy medal PGNiG Superligi. Zespół Patryka Rombla świetnie spisywał się w defensywie i mocno ograniczył poczynania rywali. Graczem meczu był bramkarz Paweł Kiepulski. Rewanż zaplanowano w piątek o godz. 20.15 w Puławach.
Paweł Genda (fot. PAP)

Goście dobrze zaczęli środowe spotkanie. Później jednak szczypiorniści Azotów Puławy mieli spore problemy w ataku pozycyjnym. Tracili piłki lub oddawali rzuty z trudnych pozycji, a zaskakiwać nie dawał się Kiepulski, który swoimi interwencjami dawał impuls do dobrej gry zawodnikom MMTS-u.

W drugiej połowie przyjezdni przez pierwsze 15 minut zdobyli zaledwie dwie bramki. W pewnym momencie gospodarze prowadzili już 20:12. Zmiana obrony przez zespół prowadzony przez Marcina Kurowskiego przyniosła skutek. Po trafieniu Bartosza Jureckiego było już 16:20, ale końcówka znów należała do gospodarzy, którzy przed piątkowym rewanżem są w bardzo komfortowej sytuacji.

Druga drużyna Grupy Pomarańczowej PGNiG Superligi szanse na brązowy medal zawdzięcza jeszcze Wadimowi Bogdanowowi i Walentinowi Koszowemu. Obaj bramkarze gości obronili kilka trudnych rzutów. Po brązowe medale sięgnie ten zespół, który okaże się lepszy w dwumeczu.

W środę rozpocznie się finałowa rywalizacja pomiędzy Vive Tauronem Kielce a Orlenem Wisłą Płock.

MMTS Kwidzyn – KS Azoty Puławy 24:18 (12:9)
MMTS:/b> Kiepulski – Genda 4, Janikowski, Klinger 1, Krieger 1, Nogowski 3, Ossowski 2, Peret 2, Potoczny 6, Rosiak, Seroka 2, Szpera 3, Szczepański.
Azoty: Koszowy, Bogdanow – Grzelak, Jurecki 5, Krajewski 2, Kubisztal, Kuchczyński 5, Masłowski, Orzechowski, Petrovsky, Prce, Przybylski 2, Skrabania, Sobol 2, Łyżwa 2.