El. MŚ siatkarek: łatwa wygrana Polek

Polskie siatkarki pokonały Cypryjki 3:0 (25:14, 25:17, 25:15) w swoim pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018, który jest rozgrywany w warszawskiej hali Torwar. We wcześniejszych meczach Serbia wygrała z Islandią 3:0, a Czechy ze Słowacją 3:1.
Siatkarki reprezentacji Polski (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Pierwszy set bezapelacyjnie należał do zawodniczek Jacka Nawrockiego. Po wyrównanym początku Polki odskoczyły przeciwniczkom, doprowadzając do rezultatu 9:4. Do końca partii tylko powiększały swoją przewagę, kończąc ją z 11-punktową przewagą.

Cypryjki lepiej prezentowały się w kolejnym secie. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły z jednym oczkiem przewagi. Z czasem jednak coraz gorzej prezentowały się w obronie, co wykorzystały biało-czerwone. Po ataku Zuzanny Efimienko zwyciężyły 25:17.

Ostatnia partia miała podobny przebieg. Przyjezdne prowadziły już 9:4 i wydawało się, że są w stanie odebrać seta Polkom, ale od stanu 8:11 straciły aż 12 punktów z rzędu. W końcówce faworytki delikatnie rozluźniły się, ale nie przeszkodziło im to wygrać cały mecz 3:0.

W turnieju gra sześć drużyn, miejsce na mistrzostwach zapewni sobie najlepsza z nich. Drugi w tabeli zespół uzyska awans do turnieju barażowego, który zaplanowano na sierpień. Reprezentantki Polski rozegrają następne spotkanie w środę o 20.30, a ich rywalkami będą siatkarki z Islandii.

Polska – Cypr 3:0 (25:15, 25:17, 25:15)
Polska: Tokarska, Polańska, Polak, Kąkolewska, Tomsia, Krzos (libero), Efimienko, Kaliszuk, Witkowska (libero), Wołosz, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Pleśnierowicz
Cypr: Hadjichristodoulou, Manitarou, David (libero), Leonidou (libero), Ioannou, Caralambous, Chatzikonstanta, Zakchaiou, Iordanous, Leonidou, Stylianou, Zakchaiou, Zembyla

Czy Polki awansują na mistrzostwa świata w 2018 roku?