tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecze kadry szczypiornistów w TVP do 2020 roku

Dobre wieści dla fanów szczypiorniaka. Telewizja Polska zakupiła prawa do transmisji meczów towarzyskich i eliminacyjnych reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, a także finałowych spotkań PGNiG Pucharu Polski kobiet i mężczyzn oraz rozgrywki PGNiG Superligi kobiet. Umowa ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce obowiązywać będzie do końca 2020 roku.
Karol Bielecki (fot. Getty)

Atuty Przybeckiego? "Ma świetne podejście do młodzieży"

Prawa zakupione od ZPRP to ważne uzupełnienie pakietu piłki ręcznej już obecnego na antenach Telewizji Polskiej. TVP posiada licencje do transmisji mistrzostw Europy i świata kobiet i mężczyzn do końca 2018 roku. Te najważniejsze dla piłki ręcznej i kibiców wydarzenia od blisko 10 lat są regularnie pokazywane w Telewizji Polskiej – w TVP2 i TVP Sport. W tym czasie mężczyźni wywalczyli dwa brązowe medale mistrzostw świata: w 2009 roku w Chorwacji i 2015 w Katarze oraz zajęli czwarte miejsce w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Z kolei kobiety dwukrotnie były tuż za podium mistrzostw świata – w 2013 roku w Serbii i w 2015 w Danii. Za każdym razem transmisje tych emocjonujących spotkań oglądały w TVP miliony widzów.

Kinga Achruk (fot. PAP) – Umowa ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce wpisuje się w strategię Telewizji Polskiej. Chcemy transmitować mecze polskich drużyn narodowych, zarówno w największych imprezach, jak i w meczach eliminacyjnych oraz towarzyskich. To nasza misja, by pokazać ich rywalizację i wielkie sukcesy. Chcemy być obecni tam, gdzie polscy sportowcy z orzełkiem na piersi stają na podium i kiedy jest grany Mazurek Dąbrowskiego. Właśnie takich chwil życzę jak najwięcej Związkowi, a przede wszystkim kibicom, którzy za pośrednictwem Telewizji Polskiej będą mogli śledzić rywalizację naszych drużyn narodowych – powiedział Jacek Kurski, prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

– Dziękuję Telewizji Polskiej za tę decyzję. Piłka ręczna będzie teraz obecna na antenie TVP w niezwykle szerokim zakresie. To z całą pewnością przyczyni się do dalszej popularyzacji tej dyscypliny sportu w Polsce, na czym nam wszystkim - całej Rodzinie piłki ręcznej – zależy szczególnie. Handball to sport niezwykle emocjonujący i waleczny, o czym wielokrotnie przekonaliśmy się oglądając mecze z udziałem reprezentacji Polski. Wierzę, że występy naszych drużyn w nadchodzących latach, zarówno na poziomie reprezentacyjnym jak i klubowym, dostarczą wszystkim widzom, wszystkim kibicom, niezapomnianych wrażeń i emocji – podkreślił Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Telewizja Polska już w poprzednim tygodniu transmitowała istotne dla piłki ręcznej wydarzenia krajowe. Na antenie TVP Sport pokazane zostały decydujące mecze Superligi kobiet, a także finałowe mecze o PGNiG Puchar Polski kobiet i mężczyzn.

W czerwcu TVP pokaże decydujące spotkania w eliminacjach mistrzostw Europy mężczyzn (14 czerwca mecz Serbia – Polska, 18 czerwca mecz Polska – Rumunia) oraz dwumecz Polska – Rosja w eliminacjach mistrzostw świata kobiet (9 i 15 czerwca).

Przybecki: reprezentacja potrzebuje pełnego wsparcia
Jurasik o kadrze: Przybecki może sam sobie nie poradzić
"Przybecki powinien obniżyć poprzeczkę"