tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: Manchester City chce bramkarza Benfiki

Jak informują angielskie media - „The Sun” i Sky Sports, Manchester City najprawdopodobniej pozyska zawodnika Benfiki, Edersona. Mówi się o kwocie 45 milionów funtów. Nigdy jeszcze nie zapłacono tyle pieniędzy za transfer bramkarza.
Ederson (fot. Getty Images) (fot. kk)

O tym, że Pep Guardiola będzie szukał nowego bramkarza, było wiadomo od dłuższego czasu. Zwłaszcza, że oficjalnie rozstano się z Willym Caballero, a leczący obecnie kontuzję Claudio Bravo, nie spełniał pokładanych w nim nadziei. Receptą na problemy w bramce The Citizens ma być Ederson. 23-letni Brazylijczyk był pewnym punktem zespołu Benfiki w tym sezonie, która czwarty raz z rzędu sięgnęła po krajowe mistrzostwo.

Zdaniem angielskich mediów rozmowy między klubami są bardzo zaawansowane. Jeśli transfer dojdzie do skutku i Anglicy zapłacą wspomnianą kwotę za Edersona,będzie on najdroższym bramkarzem w historii. Dotychczasowy rekord należał do legendarnego Gianluigiego Buffona, za którego Juventus zapłacił Parmie około 33 miliony funtów w 2001 roku.

To prawdopodobnie mój ostatni sezon w barwach Benfiki. Manchester City i Bayern to dwie fantastyczne drużyny. Bardziej interesuje mnie jednak Anglia – przekonywał w wywiadach Ederson.

23-letni bramkarz rozegrał łącznie 57 spotkań w barwach Benfiki, zachowując 32 razy czyste konto.

podobne informacje

El. Ligi Mistrzów: PSV odgryzło się BATE, nieskuteczna Benfica

Piękne gole, debiuty, Polacy w bramce. Podsumowanie dnia w ICC [wideo]

Lech wzmacnia atak. Napastnik Benfiki zagra w Poznaniu

Lech pobije rekord transferowy? Napastnik na badaniach w Poznaniu