tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Maximilian Philipp został piłkarzem Borussii Dortmund

Maximilian Philipp został piłkarzem Borussii Dortmund. 23-letni pomocnik ostatnio występował we Freiburgu, a według doniesień niemieckich mediów miał kosztować 20 mln euro. Z Borussią podpisał pięcioletni kontrakt.
Maximilian Philipp (fot. Getty)

– Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się pozyskać piłkarza kadry narodowej, który będzie wzmocnieniem naszej drużyny. Jest bardzo wszechstronny i silny. Ma przed sobą wielką przyszłość – stwierdził zadowolony z zatrudnienia młodego piłkarza, dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc.

W poprzednim sezonie w Bundeslidze Philipp zdobył dziewięć bramek w 24 meczach. Obecnie przebywa na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Niemiec, która przygotowuje się do zbliżających się mistrzostw Europy, których gospodarzem jest Polska. – BVB jest jednym z największych klubów. To będzie dla mnie zaszczyt grać tutaj – stwierdził piłkarz po oficjalnym potwierdzeniu transferu.

Szacuje się, że kwota odstępnego wyniosła około 20 milionów euro. – Z jednej strony taka suma dowodzi, że jesteś bardzo szanowany jako piłkarz. Z drugiej zaś, uważam że to bardzo dużo pieniędzy. Zbyt dużo. Kwoty transferów są nieludzkie – powiedział skromnie Philipp.

Nowy piłkarz ma być przede wszystkim alternatywą dla Marco Reusa. Niemiecki skrzydłowy często łapie kontuzje i więcej czasu niż na boisku, spędza w gabinetach lekarskich. W wygranym finale Pucharu Niemiec z Eintrachtem Frankfurt (2:1), piłkarzowi Borussii przytrafił się kolejny uraz, który może go wykluczyć z gry nawet na pięć miesięcy.

Borussia, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, dzień wcześniej zatrudniła nowego trenera – Holendra Petera Bosza.

Piłka nożna, Puchar Niemiec, finał: Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund (skrót)
Piłka nożna, Puchar Niemiec, finał: Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund (mecz)
Niko Kovac: Borussia zasłużyła na to zwycięstwo