tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Patrick Kluivert odchodzi z PSG

Były reprezentant Holandii Patrick Kluivert nie jest już dyrektorem sportowym Paris Saint-Germain – poinformował piłkarski wicemistrz Francji, w którym miniony sezon spędził Grzegorz Krychowiak. Kluivert pracował w Paryżu od lipca 2016 roku.
Patrick Kluivert (fot. Getty Images)

Jak napisano w oficjalnym komunikacie klubu rozstanie z byłym zawodnikiem m.in. Ajaxu Amsterdam, Milanu i Barcelony nastąpiło za porozumieniem stron. Wcześniej PSG zaproponował mu przesunięcie na inne stanowisko, ale Holender odmówił.

Patrick Kluivert (fot. Getty Images) Jego odejście było w zasadzie przesądzone od kilku dni, gdy klub zatrudnił 49-letniego Portugalczyka Antero Henrique, byłego dyrektora sportowego FC Porto. Ma on podlegać w Paryżu wyłącznie prezydentowi PSG Katarczykowi Nasserowi Al-Khelaifiemu.

Klub z Paryża nie obronił mistrzowskiego tytułu, przegrywając walkę z AS Monaco. W Lidze Mistrzów stołeczni piłkarze przegrali w dwumeczu 1/8 finału z Barceloną. W zakończonym sezonie zdobyli jedynie krajowy puchar.

40-letni Holender występował w Ajaksie w latach 1994-97. Z tym klubem triumfował w Lidze Mistrzów i zdobył Puchar Interkontynentalny. Później przeniósł się do AC Milan, a następnie do Barcelony. Karierę zakończył w Lille w 2008.

podobne informacje

60 sekund od mistrzostwa. Kibice błagają trenera PSG

Święto w Paryżu, koszmar w Monako. "To jeszcze nie koniec"

Prezes PSG martwi się o Neymara. Odwiedził go w domu

Hit w Pucharze Francji dla PSG. Wysokie zwycięstwo