2
0
0

Czarnogóra – Armenia 4:1. Bez niespodzianki w Podgoricy

Reprezentacja Czarnogóry pewnie pokonała Armenię 4:1 (2:0) w meczu grupy E eliminacji do mistrzostw świata. Bohaterem został Stevan Jovetić, który zdobył hat-tricka.
Stefan Jovetić (fot. Getty Images)

Pierwsza bramka dla Czarnogórców padła już w 80. sekundzie gry, gdy dośrodkowanie z lewej strony Vladimira Jovovicia wykorzystał Fatos Beciraj. W 28. Minucie było już 2:0. Stevan Jovetić zakręcił jednym z obrońców rywali i precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Armenii.

Hat-trick „Lewego”. Kapitan prowadzi Polskę na MŚ!

Po przerwie mecz się nieco wyrównał i swoje szanse mieli Ormianie, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Danijela Petkovica. W 54. minucie swojego drugiego gola strzelił Jovetić, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z linii pola karnego. Na dziesięć minut przed końcem spotkania skompletował hat-tricka, gdy efektowną przewrotką wykończył dośrodkowanie Beciraja. Honorowego gola dla Armenii strzelił Ruslan Koryan.

Marvin Plattenhardt, Tommaso Zafferani (fot. PAP) Zgodnie z oczekiwaniami reprezentacja Niemiec nie miała problemów z pokonaniem San Marino wygrywając 7:0. Zespół Joachima Lowa z kompletem punktów przewodzi grupie C. Bardzo ważne punkty stracili ich rywale Czesi, którzy zaledwie zremisowali na wyjeździe z Norwegią 1:1 i tracą do drugiej Irlandii Północnej cztery "oczka".

Kluczowe zwycięstwo odniosła Słowacja pokonując na wyjeździe Litwę 2:1. Wygrana oznacza, że Słowacy zajmują drugie miejsce z dwunastoma punktami. Prowadzi Anglia, która ma dwa "oczka" więcej.