tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Serie A wprowadza VAR. "Pokryjemy wszystkie koszty"

Serie A będzie korzystać z wideoweryfikacji w każdym spotkaniu sezonu 2017/18. Władze ligi zrezygnowały za to z sędziów znajdujących się za bramką. – Oczekujemy zrozumienia ze strony klubów, ponieważ potrzebujemy czasu, żeby wprowadzić system na każdym stadionie – powiedział Carlo Tavecchio, prezydent włoskiej federacji piłkarskiej.
(fot. Getty)

Cudowny koniec sezonu Crotone.

– Potrzebujemy osobnego pokoju dla VAR-u. Osiem kamer telewizyjnych będzie śledzić wydarzenia na boisku. Serie A pokryje wszystkie koszty – powiedział Tavecchio.

– Crotone rozegra pierwsze dwa mecze u siebie, z kolei Cagliari na wyjeździe. To da im czas, żeby dokończyć budowę stadionu – dodał.

System wideoweryfikacji był testowany w klubowych mistrzostwach świata, mistrzostwach świata U20 oraz meczach towarzyskich.

Wprowadzenie VAR-u wiąże się również z rezygnacją z sędziów znajdujących się za bramką. W nowej sytuacji nie będą oni potrzebni. – FIFA nie dała jeszcze pełnej autoryzacji temu systemowi, ale sygnały są jasne, dlatego zaczniemy z niego korzystać od początku sezonu 2017/18 – zakończył prezydent włoskiej federacji piłkarskiej.

Benevento po raz pierwszy w Serie A

podobne informacje

Serie A zagra dla kobiet. "Pokażcie czerwoną kartkę przemocy"

Juve drży przed Milikiem. "Musimy uważać, żeby nam nie strzelił"

Barca, Bayern i... Legia. Marzenia o podwójnej koronie

Interwencja życia "SuperGigio". Napoli coraz dalej od Scudetto...