tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Francuskie media: Ranieri znalazł nową pracę

Zgodnie z przewidywaniami, Claudio Ranieri nie pozostawał długo bezrobotny. W niedzielę francuski "L’Equipe" informował o jego spotkaniu z właścicielem Nantes, Waldemarem Kitą. W poniedziałek z kolei portal "20minutes.fr" podał, że podpisanie kontraktu z Włochem to już tylko kwestia godzin.
Claudio Ranieri (fot. Getty)

Przed tygodniem klub z Nantes opuścił dotychczasowy trener – Sergio Conceicao, który przyjął ofertę rodzimego FC Porto. Władze francuskiego zespołu, z Kitą na czele, nie chciały długo pozostawiać piłkarzy bez opieki. Polski miliarder już w niedzielę spotkał się więc w Paryżu z Claudio Ranierim, który – według informacji m.in. "L’Equipe" – ma zostać nowym szkoleniowcem Kanarków.

Kita, pytany o sprawę przez tamtejsze media, odpowiadał lakonicznym: "to możliwe", dodając, że w orbicie jego zainteresowań znajduje się trzech, a nawet czterech szkoleniowców. Zdaniem "20minutes.fr", panowie szybko się jednak dogadali, a po dopełnieniu formalności, 65-latek zostanie nowym trenerem siódmej drużyny zakończonego niedawno sezonu Ligue 1.

Włoch w lutym został zwolniony z Leicester City, z którym jeszcze kilka miesięcy wcześniej zdobył sensacyjnie mistrzostwo Anglii. W latach 2012-2014 prowadził AS Monaco, a wcześniej pracował m.in. w Juventusie czy Chelsea. Jego zatrudnienie może okazać się bardzo dobrą wiadomością dla Mariusza Stępińskiego, którego w końcówce sezonu Conceicao nie widział nawet w osiemnastce meczowej.

podobne informacje

Ranieri zamieni Nantes na reprezentację Włoch?

Ranieri trenerem Stępińskiego w FC Nantes

Cudowne cztery lata? Nietypowa historia Winstona Bogarde

Ranieri wróci do Serie A? "Nie mógłbym pracować w..."