tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Włoskie media: trzeci Polak w Sampdorii?

Dawid Kownacki może wkrótce powiększyć polską kolonię w Genui – donosi miejscowa gazeta "Il Secolo XIX". Według dziennikarzy, 20-latek miałby zastąpić w Sampdorii Patrika Schicka, który po udanym debiutanckim sezonie jest blisko przenosin do Juventusu.
Dawid Kownacki (fot. PAP)

WZMOCNIEŃ MILANU CIĄG DALSZY

21-letni Czech trafił przed rokiem do Genui ze Sparty Praga. W kontrakcie napastnika znalazła się kwota wykupu za 25 milionów euro. Według włoskich mediów Juventus nie zamierza jej zapłacić, oferując niższą, ale proponując dodatkowo wypożyczenie dwóch utalentowanych młodych zawodników.

Patrik Schick (fot. Getty) Kownacki miałby zostać następcą Schicka. W zakończonym niedawno sezonie Lotto Ekstraklasy strzelił 12 goli w 33 meczach. "Il Secolo XIX" podkreśla, że zainteresował Sampdorię wszechstronnością – podobnie jak Czech może grać w ataku, ale także na skrzydłach.

Działaczom zależy na szybkim transferze, bo spodziewają się, że po dobrych występach podczas rozpoczynających się 16 czerwca młodzieżowych mistrzostw Europy wartość gracza wzrośnie. Pamiętając, że kontrakt napastnika z Lechem Poznań wygasa latem 2018 roku, Sampdoria liczy, że do sukcesu wystarczą 3 miliony euro.

20-latek nie powinien mieć problemów w nowym miejscu. Ważnymi ogniwami zespołu z Genui są – Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Ostatnie rozgrywki zespół zakończył na 10. miejscu w Serie A.

EURO U21: NAJWIĘKSZE GWIAZDY TURNIEJU

Dawid Kownacki: talent? Ważna jest ciężka praca

podobne informacje

Mundial 2018. Oceny Polaków: pokaz formy Kownackiego i Rybusa. Mocne wejście Kuby

Mundial 2018: ostatni sprawdzian na plus. VAR "dał" dwa gole

"Orły Nawałki". Dawid Kownacki: taki mamy zawód, że jesteśmy na świeczniku

Kownacki: w Juracie oczyszczamy głowy