tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

45. Memoriał Żylewicza: trzy minima na ME do lat 20

Trzy minima na mistrzostwa Europy do lat 20, które w dniach 20-23 lipca odbędą się we włoskiej miejscowości Grosseto, uzyskali polscy lekkoatleci w środę w Gdańsku podczas 45. Memoriału Józefa Żylewicza.
(fot. Getty)

Na stadionie AWFiS Gdańsk seniorzy nie uzyskali żadnego wartościowego wyniku, ale trzech młodszych zawodników zapewniło sobie udział w mistrzostwach Europy do lat 20.

W lipcu w Grosseto wystąpi 18-letnia Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom), która czasem 9.33,74 wygrała rywalizację na 3000 metrów. Do Włoch pojadą także drugi na 1500 metrów Mateusz Dębski (RLTL ZTE Radom) – 3.45,56 oraz czwarta w rzucie dyskiem Karolina Urban (SKLA Sopot) – 53,61 m. Cała trójka ustanowiła rekordy życiowe.

Po raz drugi w tym roku wynik uprawniający do startu w mistrzostwach Europy (minimum wynosi 70 m) uzyskał czwarty w rzucie oszczepem Cyprian Mrzygłód. W maju reprezentant AZS AWFiS Gdańsk zanotował w Warszawie 75,72, natomiast teraz rzucił 74,91.

Pogoda nie okazała się naszym sprzymierzeńcem. Było ciepło, ale figle płatał nam wiatr. Podczas tego mityngu warunki były lepsze dla żeglarzy niż dla lekkoatletów – przyznał dyrektor zawodów Stanisław Lange.