tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

DME: reprezentacja Polski w najsilniejszym składzie

Liderzy światowych tabel – młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek – znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Zawody odbędą się od 23 do 25 czerwca we francuskim Lille. Transmisje w TVP Sport i SPORT.TVP.PL!
Anita Włodarczyk (fot. Getty)

DESSAU: TRZY ZWYCIĘSTWA POLAKÓW


Biało-czerwoni nie tylko w rzucie młotem będą należeć do faworytów. W kadrze znaleźli się także m.in. Ewa Swoboda (100 m), Joanna Jóźwik (800 m), Justyna Święty (400 m), Sofia Ennaoui (3000 m), Joanna Linkiewicz (400 mppł), Rałał Omelko (400 m), Adam Kszczot (800 m), Marcin Lewandowski (1500 m), Sylwester Bednarek (skok wzwyż), Piotr Małachowski (rzut dyskiem) i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą).

IAAF Hengelo: wzruszenie na mecie. Justyna Świety z rekordem życiowym! Będzie to siódma edycja DME. Podczas ostatniej – dwa lata temu – Polacy zajęli czwarte miejsce, tracąc zaledwie 2,5 punktu do podium. Jedyny medal – brązowy – wywalczyli rok wcześniej.

Biało-czerwoni nadzieje na dobry wynik rozbudzili świetnymi występami w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie i tegorocznych halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. W obu imprezach wygrali klasyfikację medalową.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY:

fot. PZLA
IAAF Hengelo: Swoboda na 4. miejscu

podobne informacje

Bez Polaków w finale plebiscytu na najlepszych lekkoatletów roku

Kwalifikacje na podstawie rankingów? Zmiany w lekkoatletyce

Włodarczyk i Fajdek nominowani do tytułów lekkoatletów roku

Uniwersjada: Polska na 11. miejscu w tabeli medalowej