tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Popisy Torresa i Ronaldinho, weteran Marquez... Rusza Puchar Konfederacji

Puchar Konfederacji będzie można zobaczyć tylko w Telewizji Polskiej. Transmisje w TVP1, TVP2, TVP Sport, a także na stronie SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej (fot. Getty Images)
W kadrze Niemców jest tylko trzech mistrzów świata z 2014 roku. Selekcjoner Joachim Loew powołał na Puchar Konfederacji Juliana Draxlera (na zdjęciu), Shkodrana Mustafiego i Matthiasa Gintera. Poza tym dał szansę aż sześciu debiutantom (fot. Getty Images)
Dla 38-letniego Rafaela Marqueza z Meksyku (na zdjęciu) będzie to już trzeci Puchar Konfederacji. Wcześniej wystąpił w turniejach w 1999 i 2005 roku. 18 lat temu, gdy Puchar Konfederacji został rozegrany w jego ojczyźnie, sięgnął z drużyną po trofeum; sześć lat później – w meczu o 3. miejsce – lepsi okazali się Niemcy. Po raz trzeci w "małym mundialu" zagra także Shane Smeltz (2003, 2009) z Nowej Zelandii (fot. Getty Images)
Absolutnym rekordzistą Pucharu Konfederacji pozostaje brazylijski bramkarz Dida, który wystąpił w pięciu turniejach. Warto dodać, że Brazylia nie zagra w PK po raz pierwszy od 1997 roku (fot. Getty Images)
Dane Ingham (na zdjęciu po prawej) jest najmłodszym uczestnikiem Pucharu Konfederacji. Reprezentant Nowej Zelandii urodził się 6 czerwca 1999 roku (fot. Getty Images)
Cuauhtemoc Blanco (po lewej) i Ronaldinho to najskuteczniejsi piłkarze w historii Pucharu Konfederacji – strzelili po 9 goli. Brazylijczyk potrzebował do tego 13 spotkań, natomiast reprezentant Meksyku tylko 8 (fot. Getty Images)
Strzelić cztery gole w jednym meczu? W historii Pucharu Konfederacji zapisało się czterech piłkarzy, którym się to udało. Abel Hernandez (Urugwaj) i Fernando Torres (Hiszpania, na zdjęciu) w meczach przeciwko Tahiti w 2013 roku, Z kolei w 1999 roku Marzouk Al-Otaibi (Arabia Saudyjska) pokonał cztery razy bramkarza Egiptu, a Cuauhtemoc Blanco (Meksyk) trafił czterokrotnie do bramki... Arabii Saudyjskiej (fot. Getty Images)
Bramkarz Mohammed Al-Deayea (Arabia Saudyjska) wystąpił w ośmiu meczach Pucharu Konfederacji i wpuścił 24 gole, co daje trzy bramki na spotkanie. Fatalne statystyki ma również Mikael Roche z Tahiti. Podczas turnieju w 2013 roku, w meczu z Hiszpanią, aż 10 razy wyciągał piłkę z siatki... (fot. Getty Images)
Najwięcej widzów obserwowało finał Pucharu Konfederacji w 1999 roku w Meksyku, w którym gospodarze wygrali 4:3 z Brazylią. Na trybunach zasiadło aż 110 tysięcy kibiców! Najmniej (6232) pojawiło się na meczu Australia – Meksyk w południowokoreańskim Suwonie w 2001 roku (fot. Getty Images)
Puchar Konfederacji, rozgrywany rok przed mistrzostwami świata, to główny sprawdzian dla organizatorów mundialu. W tym roku 8 drużyn rywalizuje w Rosji. Poza gospodarzami W grupie A rywalizują także Nowa Zelandia (zwycięzca Pucharu Narodów Oceanii), mistrzowie Europy – Portugalczycy oraz najlepszy w strefie CONCACAF – Meksyk. W grupie B wystąpią mistrz Afryki – Kamerun, najlepsza w strefie azjatyckiej – Australia, mistrzowie świata – Niemcy oraz triumfatorzy dwóch ostatnich edycji Copa America – Chilijczycy. Imprezę będzie można zobaczyć tylko w Telewizji Polskiej. Transmisje w TVP1, TVP2, TVP Sport, a także na stronie SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

najnowsze galerie

Mundial 2018. Najlepsze zdjęcia mistrzostw w Rosji

Mundial 2018. Niedziela niespodzianek. Niemcy i Brazylia zatrzymane [GALERIA]

Mundial 2018. Dania szczęśliwie wygrywa z Peru [GALERIA]

Mundial 2018. Nieudany początek Argentyny [GALERIA]