tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mityng w Samorinie: pokaz siły Fajdka i Włodarczyk!

Mistrzowie świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek wygrali mityng w Samorinie i umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji cyklu IAAF Hammer Throw Challenge. W sobotniej imprezie zwycięstwa odniosło jeszcze troje polskich lekkoatletów.
Anita Włodarczyk (fot. Getty)

Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) kontynuuje dominację na arenie międzynarodowej. Jest na niej niepokonana od 2014 roku. W Samorinie wygrała wynikiem 75,45. Czwarta była Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) – 70,94.

Paweł Fajdek (fot. Getty) Fajdek (Agros Zamość) uzyskał 78,67 i wygrał szóste zawody w sezonie. Tuż za nim uplasował się Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) – 76,04.

Dwie czołowe lokaty należały do biało-czerwonych również w biegu na 400 m kobiet. Triumfowała Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) z czasem 52,43, a tuż za nią znalazła się koleżanka z reprezentacyjnej sztafety Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin) – 52,87. Piąta była Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) – 53,36.

Na 200 m – przy wietrze 2,5 m/s – najszybsza była Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) – 23,25. Mężczyźni na tym dystansie biegli przy bardzo silnym wietrze 7,1 m/s, a piąty wśród nich był Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) – 20,87.

Grono Polaków, którzy zajęli najwyższe miejsce na podium, uzupełnił trójskoczek Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) – 16,53.

Sofia Ennaoui na 800 m uzyskała 2.05,36, co dało jej siódmą pozycję. Zawodniczka MKL Szczecin potknęła się na ostatnim wirażu. Wśród mężczyzn na tym dystansie 10. był Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa) – 1.48,30.

Zobacz także Mityng w Dessau: trzy zwycięstwa Polaków DME: reprezentacja Polski w najsilniejszym składzie

podobne informacje

Lekkoatletyka sportem regionalnym? Niezrozumiałe zmiany

Mistrzowie uciekają za granicę. "Stary system, nowe czasy"

Włodarczyk, Kołecki i Korzeniowski typują medale na IO

Najlepsza w stolicy. Włodarczyk wygrała plebiscyt