tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Verratti chce zmienić klub. "Nie wrócę do Paryża"

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tego lata Marco Verratti opuści stolicę Francji. Środkowy pomocnik PSG i reprezentacji Włoch miał zakomunikować władzom klubu, że chce odejść do Barcelony – poinformowała "La Gazetta dello Sport".
Marco Verratti (fot. Getty)

Katalończycy stracili w zeszłym sezonie mistrzostwo Hiszpanii na rzecz Realu Madryt i po raz kolejny nie zdołali awansować do finału Ligi Mistrzów. W klubie zmienił się trener (Luisa Enrique zastąpił Ernesto Valverde), zmieni się także pierwsza jedenastka.

Grzegorz Krychowiak (fot. Getty) Anders Iniesta nie młodnieje, Sergio Busquets coraz częściej miewa wahania formy, a Arda Turan i Andre Gomes nie spełnili pokładanych nadziei. Nic więc dziwnego, że "remont" Barcelona chce zacząć właśnie od środka pola.

A jeśli środek pola, to Marco Verratti. 24-letni Włoch to jeden z najlepszych graczy na tej pozycji, którego pojawienie się na pewno pomogłoby katalońskiemu zespołowi. Wicemistrzowie Hiszpanii interesują się nim od dawna, ale władze PSG za każdym razem wykluczały możliwość sprzedaży.

Nie inaczej było tym razem. Włoch postanowił więc zainterweniować i wziąć sprawy w swoje ręce. Według relacji dziennikarzy "La Gazetta dello Sport", Verratti miał poinformować władze klubu, że nie chce wracać do Paryża i namawiać samego Nassera Al-Khelaifiego, właściciela PSG, by udzielił zgody na transfer.

Paryżanie oczekują za swojego asa ponoć nawet 100 milionów euro. Hiszpańskie źródła donoszą, że Barcelona jest gotowa zasiąść do negocjacji. To dobra wiadomość dla... Grzegorza Krychowiaka. Polak, który trafił do stolicy Francji latem, przegrywał rywalizację o miejsce w składzie właśnie m.in. z Verrattim. Czy teraz będzie mu łatwiej?

podobne informacje

"Nic o nim wiem". Gwiazda PSG nie zna nowego trenera?

"Uniknąć apokalipsy". Włosi wierzą w awans

Przerost formy nad treścią? Verratti kolejny raz zawiódł

Nieszczęsne okładki. Oni mieli grać w Barcelonie...