tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dani Alves w Manchesterze City. Higuain się wygadał

Dani Alves jest bliski przenosin do Manchesteru City – donosi prasa we Włoszech i w Anglii. Juventus ma być gotowy do sprzedaży Brazylijczyka za ok. pięć milionów funtów, a rzekomy transfer miał też niechcący "potwierdzić" Gonzalo Higuain, który opublikował filmik z pożegnaniem Alvesa.
Gonzalo Higuain (L), Dani Alves (Ś) i Paulo Dybala (fot. Getty)

Argentyńczyk szybko usunął wideo, a Alves wyjaśnił potem, że był to specjalny filmik nagrany na potrzeby programu telewizyjnego. Mimo wszystko, wygląda na to, że jego przenosiny do Anglii są bliskie. Pep Guardiola intensywnie poszukuje nowego bocznego obrońcy po tym jak wygasły kontrakty Bacary'ego Sagny i Gaela Clichy'ego.

34-letni Alves trafił do Juventusu za darmo przed sezonem 2016/17 i okazał się bardzo trafionym wzmocnieniem. Popis możliwości dał zwłaszcza w dwumeczu z AS Monaco w półfinale Ligi Mistrzów, kiedy to asystował przy trzech golach Starej Damy, a na koniec sam strzelił czwartego. Ma jeszcze przez rok ważną umowę, ale klub jest ponoć gotów sprzedać go za ok. pięć milionów funtów.

Tym bardziej, że Brazylijczyk jest zdeterminowany, by znów pracować z Guardiolą, którego zna z Barcelony. Tak pisał o nim na stronie Players Tribune na początku czerwca przed finałem LM: "Gdy odwrócisz słowo 'komputer' wychodzi 'Steve Jobs'. Gdy odwrócisz słowo 'futbol' wychodzi 'Pep'. To geniusz. Powtarzam: geniusz".

podobne informacje

"Lewy" nie jest pierwszy. Blond modny wśród piłkarzy

Nie ma Neymara? Nie ma problemu. PSG "na piątkę"

PSG – Bayern 3:0. Kłócą się, ale jak grają!

"Zamknij jadaczkę". Dani Alves wściekły na Forlana