tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bellerin płaci potrzebującym za każdą minutę na boisku

Piłkarze na różne sposoby angażują się w akcje charytatywne. Na ciekawy pomysł wpadł Hector Bellerin. Obrońca reprezentacji Hiszpanii przeleje na rzecz ofiar pożaru wieżowca Grenfell Tower 50 funtów za każdą minutę rozegraną podczas Euro U21 w Polsce.
Hector Bellerin (fot. Getty)

Bellerin na co dzień gra dla londyńskiego Arsenalu, a właśnie w Londynie doszło do pożaru, który pochłonął życie 58 osób. Wiele innych poważnie ucierpiało, wiele straciło również dach nad głową. Hiszpan zachęcił więc swoich followerów na Twitterze do pomagania poszkodowanym, a sam poinformował, że wpłaci 50 funtów za każdą minutę rozegraną w młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Prawy obrońca ma już za sobą pierwsze 90 minut w turnieju. W sobotę Hiszpanie z nim w składzie wygrali z Macedonią 5:0. Jeżeli Bellerin rozegra w całości dwa pozostałe spotkania do końca fazy grupowej, to przeleje na rzecz ofiar 13500 funtów. Jeśli wystąpi też w półfinale, kwota wzrośnie do 18000 funtów, a jeżeli uda mu się też zagrać w finale, to wspomoże potrzebujących kwotą 22500 funtów (nie licząc ewentualnych dogrywek).

Inni zawodnicy pomagają na inne sposoby. Lewy obrońca reprezentacji Anglii, Ryan Bertrand, ogłosił (również za pośrednictwem Twittera), że osobiście zaangażuje się jako wolontariusz w poszukiwania nowych domów dla londyńczyków, którzy w pożarze stracili mieszkania.

(fot. twitter.com/HectorBellerin)

podobne informacje

"Dzwoń po Saula". Euro U21 należy do niego

Euro U21: we wtorek poznamy finalistów

Portugalia wierzy w awans. "To nie wstyd przegrać z Hiszpanią"

Plejada gwiazd w Polsce. Kadra Hiszpanii na Euro U21