0
3
3

Dania – Włochy 0:2. Bezrobotny "Dollarumma"

Reprezentacja Włoch pokonała Danię 2:0 (0:0) w pierwszej kolejce Euro U21. Po meczu więcej niż o jego przebiegu będzie się jednak mówiło o grupce kibiców Milanu, która uprzykrzała grę Gianluigiemu Donnarummie.
Andrea Conti (L) i Frederik Borsting (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Włoski bramkarz miał problemy zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy za jego bramką zasiadła grupka polskich fanów Milanu. Wywiesili baner z napisem "Dollarumma", a w przy jednym z rzutów rożnych obrzucali pole bramkowe Italii replikami dolarów. Zachowanie to spowodowane jest decyzją młodego golkipera o odejściu z San Siro. Zawiedzeni kibice sprawili mu tego wieczoru więcej kłopotów niż duńska ofensywa.

Jak padały gole?

0:1 (55').
Po wrzutce Federico Bernardeschiego z lewej strony piłkę głową wybił Andreas Masxo. Trafiła ona jednak prosto do Lorenzo Pellegriniego, który nie zastanawiał się długo i piękną przewrotką strzelił gola. Sprawił tym sobie doskonały prezent na 21. urodziny, które obchodzić będzie w poniedziałek.

0:2 (86'). Andrea Petagna oddał trzy strzały w ciągu kilku minut i za trzecim razem udało mu się zdobyć bramkę. Dołożył nogę po dośrodkowaniu Federico Chiesy z lewego skrzydła. Syn słynnego Enrico wprowadził swoim wejściem z ławki dużo ożywienia w grze Włochów.

(fot. Getty)

Bohater meczu:

Mecz na stadionie Cracovii nie był porywającym widowiskiem i trudno wskazać po nim jednego zawodnika, który szczególnie wyróżniłby się na tle pozostałych. Za efektownego gola pochwalić należy Pellegriniego, a za dobrą zmianę Chiesę, bo do jego wejścia Italia grała dość sennie. W zespole duńskim z dobrej strony nie pokazał się nikt poza bramkarzem Jeppe Hojbjergiem.

Sytuacja w tabeli:

W pierwszym meczu grupy C Niemcy pokonali Czechów również 2:0. Po pierwszej kolejce Włochy i Niemcy wspólnie przewodzą więc w "grupie śmierci".