31:29 17:25 25:27 20:25
18.06.2017, 20:25
LŚ, Grupa 1, 2017, 1. runda

Koniec marzeń o Final Six. Siatkarze przegrali z USA

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała z Amerykanami 1:3 (29:31, 25:17, 27:25, 25:20) w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Światowej. Porażka spowodowała, że drużyna Ferdinando De Giorgiego nie zagra w Final Six w brazylijskiej Kurytybie.
Artur Szalpuk (fot. FIVB)

RELACJA Z MECZU POLSKA – USA

1. set:
Biało-czerwoni potrzebowali wygranej, aby dalej liczyć się w grze o Final Six. Po sobotniej wygranej z Iranem wystarczyło nawet zwycięstwo za dwa punkty. Pierwszy set rozpoczął się obiecująco, a po drugiej przerwie technicznej Polska miała bezpieczną przewagę. Niestety, w końcówce ją roztrwoniła. To spowodowało, że kibice drżeli do wynik jeszcze przez długi czas. O wygranej partii zadecydowały dwa udane serwisy Mateusza Bieńka.

2. set:
Kolejny set nie był już tak dobry. Amerykanie od początku dominowali, zdobywając siedem punktów przewagi. Ferdinando De Giorgi dokonał licznych zmian, ale przewaga rywala stale wzrastała. W końcowej fazie prowadził już 24:16, a ostatecznie wygrali całą partię do 17.

Paweł Zatorski (fot. FIVB)

3. set:
Powody do optymizmu polscy siatkarze dawali przez większość trzeciego seta. Stany Zjednoczone nie prowadziły w nim do wyniku 22:21. Biało-czerwoni niemal przez cały czas utrzymywali trzy punkty przewagi. Dobra gra Michała Kubiaka jednak nie wystarczyła, aby utrzymać korzystny rezultat. Pod koniec Amerykanie podkręcili tempo i po dobrej zagrywce wygrali 27:25.

4. set:
Marzenia o tie-breaku prysły na dobrą sprawę już po pierwszej przerwie technicznej. Nie pomogło nawet wprowadzenie Bartosza Kurka, który nie potrafił kończyć swoich ataków. Podobną formę prezentował Maciej Muzaj, któremu De Giorgi dawał szansę także w drugiej partii. W pewnym momencie biało-czerwoni dogonili rywala, dzięki postawie Kubiaka, ale koledzy z kadry nie potrafili mu pomóc. Goście w końcówce wypracowali bezpieczną przewagę, a spotkanie zakończył serwis w siatkę Macieja Muzaja.

Polska: Muzaj, Konarski, Kurek, Lemański, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Zatorski, Buszek, Bieniek Szalpuk

Jak w skali 1-6 oceniasz występ Polaków w LŚ?