tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dolarami w Donnarummę. Bezlitośni fani Milanu

Jeśli włoski bramkarz Gianluigi Donnarumma zostanie przez najbliższy sezon w Milanie, nie będzie miał łatwego życia. Jego decyzja o nieprzedłużaniu kontraktu z klubem nie spodobała się fanom, którzy przy okazji meczu Euro U21 z Danią w Krakowie obrzucili 18-latka... dolarami.
Gianluigi Donnarumma (fot. Getty)

EURO U21: WŁOCHY POKONAŁY DANIĘ

Donnarumma uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy. Zainteresowanie rosłym bramkarzem wyrażają czołowe europejskie kluby: Real Madryt, Juventus, Manchester United i wiele innych. Nic dziwnego, że Milan – szósty zespół poprzedniego sezonu Serie A – wydaje mu się nieco za ciasny...


Fani Rossonerich nie są jednak wyrozumiali. Gdy 18-latek ogłosił, że chce odejść z klubu najpóźniej po sezonie 2017/2018, uznali, że jest chciwy i niewdzięczny. Nad chęć zostania legendą zespołu, w którym nauczył się fachu, miał wybrać pogoń za pieniądzem.

Frustrację postanowili wyrazić nie tylko słowami. Podczas niedzielnego meczu reprezentacji U21 z Danią, na trybunach – tuż za bramką Donnarummy – wywiesili flagę z czerwono-czarnym (barwy Milanu) napisem "Dollarumma". To nie koniec. W trakcie jednej z akcji, w kierunku bramkarza pofrunęły... fałszywe dolary.

podobne informacje

Interwencja życia "SuperGigio". Napoli coraz dalej od Scudetto...

Allegri: Donnarumma w Juve? Mamy Szczęsnego...

Donnarumma: nigdy nie mówiłem o "przemocy psychicznej"

Kolejna afera z Donnarummą. "Kibice nie powinni tego robić"