Loew broni Leno. "To zdarza się nawet dobrym bramkarzom"

Reprezentacja Niemiec pokonała Australię (3:2) w poniedziałkowym starciu Pucharu Konfederacji. Mistrzowie świata nie zachwycili, ale udało im się zdobyć komplet punktów. – W kolejnym meczu musimy zagrać dużo lepiej – podkreślił kapitan Julian Draxler.
Bernd Leno (fot. Getty Images)

NIEMCY POKONAŁY AUSTRALIĘ W SWOIM PIERWSZYM MECZU PK

Niemcy dominowali w pierwszej połowie. Nie wykorzystali jednak kilku dobrych okazji, a spotkanie zakończyli z zaledwie jedną bramką przewagi nad rywalami. – W pierwszych 45 minutach radziliśmy sobie dobrze, a po przerwie było gorzej. Nie możemy tracić tylu goli. Musimy to koniecznie poprawić – stwierdził Draxler, który strzelił gola z rzutu karnego.

Puchar Konfederacji, Rosja: Australia – Niemcy (skrót) Wiele zastrzeżeń jest przede wszystkim do gry obrony i postawy bramkarza Bernda Leno, który powinien zachować się lepiej przy obu golach dla Australijczyków. – W pierwszej połowie graliśmy na różne sposoby i mieliśmy dużo sytuacji. Przy pierwszym golu Leno nie był w stanie odbić piłki po strzale Toma Rogicia, chociaż mógłby to zrobić. Takie rzeczy zdarzają się jednak również dobrym bramkarzom – wyjaśnił Loew.

W składzie mistrzów świata na Puchar Konfederacji jest wielu młodych zawodników. Mimo to, piłkarze nie zawiedli w pierwszym starciu. W kolejnych spotkaniach Niemcy zmierzą się z Chile i Kamerunem. – Wielu graczy rozegrało pierwszy mecz na tak dużym turnieju. Dlatego jestem zadowolony z tego, co udało się osiągnąć – spuentował Loew.