tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dorna: charakter i wiara zapewniły nam remis

Polska rzutem na taśmę zremisowała ze Szwecją 2:2 (1:2) i przed ostatnią kolejką wciąż ma szansę na awans do półfinału Euro U21. – W każdym spotkaniu gramy o zwycięstwo. W poniedziałek kluczowe były dwa słowa: charakter i wiara – powiedział selekcjoner Marcin Dorna.
Radość Polaków po golu Dawida Kownackiego (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU POLSKA – SZWECJA

Biało-czerwoni znakomicie rozpoczęli spotkanie i równie efektownie zakończyli. W międzyczasie nie brakowało jednak bardzo słabych fragmentów gry, a najwięcej zastrzeżeń można mieć do Pawła Dawidowicza oraz linii obrony. Selekcjoner Dorna ma inne zdanie na ten temat. – Mamy dobrych zawodników w defensywie. Cały czas pracujemy, będziemy z nich w przyszłości zadowoleni – przyznał trener.

Zawiedziony remisem z Polską jest Carlos Strandberg, który w 36. minucie strzelił gola na 1:1.– Jesteśmy rozczarowani takim wynikiem. Naszym zdaniem zagraliśmy lepiej od rywali, ale z niewiadomego powodu nie udało nam się wygrać. Atmosfera na meczu była znakomita, mam nadzieję, że taka sama będzie w spotkaniu ze Słowacją i, że to my zagramy w półfinale.

Graczem meczu został wybrany Kristoffer Olsson. – W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, ale po przerwie nic nam nie wychodziło. Mieliśmy utrzymywać się przy piłce, grać szybko podaniami, jednak w praktyce było zupełnie inaczej. Tak naprawdę powinniśmy mieć sześć punktów po dwóch meczach, a mamy tylko dwa.

W czwartek 22 czerwca Polska zagra z Anglią, a Szwecja ze Słowacją.

podobne informacje

Maksymilian Stryjek: nie mogę być tylko trzecim bramkarzem

ESPN wybrał drużynę Euro U21. Jest Polak!

Niemcy wygrali Euro U21. "Nie mogę w to uwierzyć"

Wielkie finały Euro U21: Pirlo, Thiago i Cech...