tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejna kontuzja Doyle'a. Co z Grand Prix Danii?

Jason Doyle doznał złamania kości śródstopia w niedzielnym spotkaniu PGE Ekstraligi. Występ Australijczyka w Grand Prix Danii stoi pod dużym znakiem zapytania. Ewentualna absencja może skomplikować walkę żużlowca o indywidualne mistrzostwo świata.
Jason Doyle (kask żółty) (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Klasyfikacja cyklu Grand Prix

Doyle zderzył się z Adrianem Miedzińskim w 14. wyścigu spotkania pomiędzy Get Well Toruń a Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Polak został wykluczony z powtórki, ale Australijczyka również nie zobaczyliśmy w niej. Lekarz zawodów uznał, że żużlowiec nie jest zdolny do kontynuowania spotkania.

Upadek Jasona Doyle'a (fot. PAP/Tytus Żmijewski) Po badaniach w toruńskim szpitalu okazało się, że doszło do pęknięcia dwóch kości śródstopia. Doświadczony żużlowiec doznał kontuzji na tym samym torze jesienią 2016 roku. Musiał przez nią zakończyć sezon i zapomnieć o tytule mistrza świata.

Start Doyle'a w sobotnim Grand Prix Danii stoi pod dużym znakiem zapytania. Australijczyk pali się do jazdy, ale lekarze biorą pod uwagę nawet operacyjne zespolenie pękniętych kości.

31-latek był w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie. Wygrał Grand Prix Czech na praskiej Markecie i traci już tylko punkt do lidera – Patryka Dudka. Ewentualna absencja w Horsens mocno pokrzyżuje plany zawodnika Falubazu.

podobne informacje

Żużlowe hity transferowe. Były mistrz świata w... drugiej lidze

Dudek wicemistrzem świata, tytuł dla Doyle'a

Niedosyt czy sukces? Szansa na polski dublet w GP

Pogoń za zmęczonym kangurem. Polacy dogonią Doyle'a?