tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Portugalia wierzy w awans. "To nie wstyd przegrać z Hiszpanią"

– Nie jestem oczywiście zadowolony z wyniku, ale nie mogę mieć pretensji do swoich zawodników. Zagrali bardzo dobrze – ocenił trener reprezentacji Portugalii, Rui Jorge, po spotkaniu z Hiszpanią, które jego zespół przegrał 1:3. Finaliści poprzedniego Euro U21 nadal wierzą w awans z drugiego miejsca.
Saul Niguez (Ś) w meczu z Portugalią (fot. PAP/Adam Warżawa)

W półfinałach zagrają zwycięzcy grup i jeden zespół z drugiej pozycji z najlepszym dorobkiem punktowym. Po środowym meczu pewni pierwszego miejsca w grupie C są Hiszpanie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, awansowaliśmy do półfinału. Nie było to łatwe zadanie, bo znaleźliśmy się w trudnej grupie, a nasi dotychczasowi przeciwnicy to silne zespoły – przypomniał selekkcjoner Hiszpanów, Albert Celades.

Celades nie mógł się nachwalić bramkarza Kepy. – Dzisiaj bardzo nam pomógł Kepa Arrizabalaga, który ze względu na wiek kończy występy w tej drużynie. To świetny bramkarz, który stale się rozwija i nie tylko regularnie występuje w Athletic Bilbao, ale powoływany był także do pierwszej reprezentacji. Poza tym, przesunąłem do przodu pomocnika Saula Nigueza, który ponownie strzelił gola – analizował.

Albert Celades (L) i Rui Jorge (fot. PAP/Adam Warżawa) W ostatniej kolejce w barwach La Rojita mogą wystąpić rezerwowi. – Jeszcze nie wiem w jakim składzie zagramy w piątek w Bydgoszczy z Serbią, ale na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo, bo chcemy z kompletem punktów zakończyć rozgrywki w grupie – obiecał Celades.

Straciliśmy szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, ale nie straciliśmy szansy na awans do półfinału. Wydaje mi się, że sześć punktów powinno nam zapewnić miejsce w strefie medalowej – ocenił "na gorąco", po meczu Rui Jorge. – Nie będziemy jednak kalkulować i analizować innych wyników, bo niezależnie od sytuacji w tabeli w piątek i tak zagralibyśmy z Macedonią o zwycięstwo – dodał.

Portugalczyk miał też słowa otuchy dla swoich piłkarzy: – Pokazaliśmy, że mamy wielu utalentowanych i klasowych graczy. Bardzo dobry był w naszym wykonaniu zwłaszcza początek spotkania, kiedy mogliśmy objąć prowadzenie. Obie drużyny wypracowały sobie wiele dogodnych sytuacji do strzelenia goli, ale rywale byli skuteczniejsi. Uważam jednak, że to nie wstyd przegrać z tak świetnym zespołem jak Hiszpania.

podobne informacje

Maksymilian Stryjek: nie mogę być tylko trzecim bramkarzem

ESPN wybrał drużynę Euro U21. Jest Polak!

Niemcy wygrali Euro U21. "Nie mogę w to uwierzyć"

Wielkie finały Euro U21: Pirlo, Thiago i Cech...