tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Anglicy boją się Linettego i Stępińskiego. "Duży szacunek"

Przed czwartkowym spotkaniem z Polską w piłkarskich mistrzostwach Europy do lat 21 trener reprezentacji Anglii Adrian Boothroyd powiedział, że jego drużynę czeka kolejny trudny mecz. – Polacy mają bardzo dobrych zawodników – dodał.
Karol Linetty (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Dawidowicz kozłem ofiarnym? "Nie wysyłajmy go na szafot"

Reprezentacja Anglii przed ostatnimi meczami w grupie A jest w najlepszej sytuacji. Ewentualne zwycięstwo nad Polską da Wyspiarzom awans do półfinału, bez względu na wynik spotkania Słowacja – Szkocja.

– Odliczamy już godziny do tego meczu i wiemy, co mamy zrobić. Nie muszę specjalnie motywować swojej drużyny. Za Polakami będzie 15 tysięcy ludzi na stadionie, ale my musimy wyjść na boisko ze zwycięskim nastawieniem – powiedział Boothroyd, który chwalił swój zespół za postawę w ostatnim meczu ze Słowacją. Angielska drużyna, mimo że przegrywała do przerwy 0:1, potrafiła odwrócić losy rywalizacji i strzelić dwie bramki.

– Mecz ze Słowacją był bardzo trudny. W drugiej połowie zagraliśmy świetnie. To były bardzo ważne trzy punkty. Nasza forma w tym turnieju rośnie – komplementował swoich zawodników angielski szkoleniowiec.

Nathaniel Chalobah (P) (fot. PAP/Piotr Polak) Optymistą przed potyczką z polskim zespołem jest także pomocnik Nathaniel Chalobah.

– W porównaniu z poprzednim turniejami mamy dobrą pozycję wyjściową. Wszystko zależy od nas. Jeśli wygramy, awansujemy do półfinałów – podkreślił pomocnik Chelsea Londyn.

Szkoleniowiec angielskiej drużyny zaznaczył jednak, że w czwartek jego zespół czeka kolejne ciężkie spotkanie.

– Za nami trudne mecze ze Szwecją i Słowacją. Teraz nie będzie inaczej. Wiem, że Polacy mają bardzo dobrych zawodników. Karol Linetty czy Mariusz Stępiński potrafią wyjść z kontrą. Musimy być gotowi na ciężką przeprawę i zrobić swoje. Mamy duży szacunek do rywali – zapewnił Boothroyd.

Oba czwartkowe mecze ostatniej kolejki w grupie A rozpoczną się o godz. 20.45. Spotkanie Polska – Anglia rozegrane zostanie w Kielcach, a Słowacja ze Szwecją zmierzy się w Lublinie.

podobne informacje

Klątwa Anglii. "Cały czas ćwiczymy karne"

Dorna o przyszłości: to nie czas na decyzje