tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Płachta wciąż trenerem kadry, ale rozmowy trwają"

– Jacek Płachta wciąż jest trenerem kadry. Bierzemy pod uwagę, że tak pozostanie – zaznaczył Grzegorz Leśniak, rzecznik prasowy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Przedstawiciele federacji prowadzą jednak obecnie rozmowy z innymi kandydatami.
Jacek Płachta (fot. PAP)

CZYTAJ TAKŻE: Ważą się losy Jacka Płachty. Za i przeciw zmianie selekcjonera


We wtorek portal hokej.net poinformował, że kontrakt z selekcjonerem nie zostanie przedłużony. – To nieprawda. Nie możemy tak stwierdzić – przyznał Leśniak w rozmowie ze SPORT.TVP.PL. – Trwają rozmowy z innymi kandydatami, ale rozważamy też opcję, w której Płachta pozostanie na stanowisku – wyjaśnił rzecznik.

Przyszłość Płachty powinna być klarowna jednak już w najbliższym czasie. – Decyzję ogłosimy najpóźniej w przyszłym tygodniu – zapowiedział Leśniak.

Płachta objął kadrę w sierpniu 2014. Prowadził drużynę narodową w trzech turniejach mistrzostw świata dywizji 1A. Rywalizację w Krakowie (2015) i Katowicach (2016) jego zespół kończył na najniższym stopniu podium. Słabiej było w tegorocznych zmaganiach w Kijowie – czwarta lokata. Polacy doznali także bolesnej porażki z Austrią 0:11.

W poniedziałek Płachta przestał być oficjalnie trenerem GKS Katowice. W klubie zastąpił go Kanadyjczyk Tom Coolen, którego asystentem ma być polski szkoleniowiec młodego pokolenia.

MŚ Dywizji 1A, Kijów: Polska - Austria (skrót)
Mistrzostwa świata, dywizja I, grupa A, Kijów: Polska – Ukraina (skrót)
MŚ Dywizji 1A: Polska – Węgry (skrót)

podobne informacje

Były trener kadry hokeistów: może spadek to początek nowej drogi

Polacy z szansą na awans do Elity. Oglądaj od 15:55

MŚ: gospodarze na drodze Polaków. Transmisja w TVP!

MŚ w hokeju: kolejna walka Polaków o powrót do elity