AEGON International 2017
4. runda
Court 3

Na trawie też bez formy. Porażka Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała z Amerykanką Lauren Davis 6:7 (1:7), 1:6 w drugiej rundzie turnieju WTA w Eastbourne. Był to pierwszy mecz krakowianki na trawie w tym sezonie.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Mecz miał rozpocząć się we wtorek, ale został przełożony z powodu deszczu. Z tej samej przyczyny został przerwany w środę przy stanie 5:4 dla Davis.

Polka dobrze zaczęła po wznowieniu, bo przełamała rywalkę, ale później było dużo gorzej. Tie-breaka przegrała do jednego, a w drugim secie rywalka szybko prowadziła 3:0 i oddała tylko gema.

To było pierwsze spotkanie Radwańskiej od początku czerwca, gdy odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open. Później, po zmianie nawierzchni na trawę, miała w planach udział w turniejach w s'Hertogenbosch, Birmingham, Eastbourne, a zwieńczeniem miał być start w Wimbledonie. Z dwóch pierwszych imprez się wycofała, a jako powód podała infekcję wirusową.

Davis po raz pierwszy w karierze wygrała z krakowianką. W kolejnej rundzie, która – jeśli pogoda pozwoli – zostanie rozegrana tego samego dnia, zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą.

A.Radwańska – L.Davis: piękny drop shot w wykonaniu Polki
A. Radwańska – L. Davis: kapitalna kontra Polki