tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Williams spowodowała śmiertelny wypadek. Rodzina ofiar pozwie ją do sądu

Amerykańska tenisistka Venus Williams, która 9 czerwca spowodowała wypadek samochodowy, została pozwana do sądu przez rodzinę śmiertelnej ofiary zdarzenia – 78-letniego Jerome'a Barsona.
Venus Williams (fot. Getty Images)

Do zdarzenia doszło nieopodal domu Williams na Florydzie, w Palm Beach Gardens. 37-letnia zawodniczka, triumfatorka siedmiu turniejów wielkoszlemowych, wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu i doprowadziła do zderzenia z innym autem, którym podróżowało małżeństwo – 68-letnia Linda Barson i o 10 lat starszy Jerome. Oboje z urazami trafili do szpitala; po 13 dniach Jerome zmarł.

W organizmie tenisistki nie wykryto żadnych zabronionych substancji, nie doznała też żadnych obrażeń. W pozwie napisano, że Williams prowadziła auto w sposób lekkomyślny i nieostrożny, dlatego doprowadziła do kolizji. – To był nieszczęśliwy wypadek. Venus składa najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego – powiedział prawnik tenisistki Malcolm Cunningham.

Dodał też, że w chwili, gdy jego klientka wjeżdżała na skrzyżowanie, wciąż miała zielone światło. Droga przed nią była jednak zablokowana, więc zawodniczka zatrzymała się na środku, a chwilę później ruszyła, ponieważ nie zauważyła nadjeżdżającego pojazdu Barsonów. Zdaniem policji, Williams w chwili zderzenia jechała z prędkością ok. ośmiu kilometrów na godzinę.

Kierowcą była Linda Barson, żona Jerome'a od 33 lat. Doznała licznych obrażeń, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W poniedziałek Williams rozpocznie udział w wielkoszlemowym Wimbledonie, w którym jest rozstawiona z numerem 10. Jej pierwszą rywalką będzie Belgijka Elise Mertens.

podobne informacje

Australian Open: Halep wyeliminowała Venus Williams, teraz Serena

Iga Świątek. Na rozkładzie Izabela Łęcka i Ana Bogdan

Auckland: 18-letnia Bianca Andreescu lepsza od Venus Williams w ćwierćfinale

Auckland: Venus Williams lepsza od Wiktorii Azarenki w 1. rundzie