tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Finałowy błąd sędziego. Nie pomógł nawet system VAR

Przeciwnicy Video Assistant Referee po niedzielnym finale Pucharu Konfederacji mają kolejny argument. Sędzia, mimo że obejrzał powtórkę, podjął złą decyzję i pokazał Gonzalo Jarze tylko żółtą kartkę.
Milorad Mazić (fot. Getty Images)

Chodzi o sytuację z 64. minuty. Jara uderzył łokciem w twarz Timo Wernera i bynajmniej nie był to przypadek. Arbiter Milorad Mazić skorzystał z systemu weryfikacji wideo, obejrzał sytuację i pokazał Chilijczykowi żółtą kartkę.

Jara powinien wylecieć z boiska? Kontrowersyjna decyzja

Świat futbolu jest oburzony tą decyzją serbskiego sędziego. "Jeśli przerywasz mecz, twoja decyzja musi coś zmienić" – napisał na Twitterze Luis Garcia, były reprezentant Hiszpanii. "To tak, jakby w finale mistrzostw świata w 2006 roku pokazać żółtą kartkę Zinedine'owi Zidane'owi" – zauważył młody angielski dziennikarz Jonny Sharples.

"To najgorsza decyzja po obejrzeniu powtórki, jaką w życiu widziałem" – napisał redaktor "The Telegraph" Julian Bennetts.
Ostatecznie sytuacja ta nie miała wpływu na wynik meczu, ale i tak wywołała dużo negatywnych emocji. Niemcy wygrali 1:0 po golu Larsa Stindla. 

To nie pierwsza kontrowersja z systemem VAR podczas Pucharu Konfederacji. W meczu Niemcy – Kamerun (3:1) sędzia Wilmar Roldan po obejrzeniu powtórki pokazał kartkę niewłaściwemu zawodnikowi, ale na szczęście później zmienił decyzję. 

To też nie pierwsze niesportowe zagranie Jary. W ćwierćfinale Copa America w 2015 roku Chilijczyk w prostacki sposób sprowokował Edinsona Cavaniego.

Puchar Konfederacji, finał: Chile – Niemcy (skrót)
Żewłakow: Niemcy wiedzą, że drużyna znaczy więcej od jednostki
Puchar Konfederacji, mecz o 3. miejsce: Portugalia – Meksyk (skrót)

podobne informacje

FIFA chce likwidacji Pucharu Konfederacji

Najlepsi selekcjonerzy? Loew pierwszy, Nawałka pominięty

Ranking FIFA: Polska piątą drużyną świata!

FIFA surowo ukarała selekcjonera Meksyku