Wygrana z McHale to dobry bodziec dla Radwańskiej

Po bardzo zaciętym meczu z Christiną McHale, Agnieszka Radwańska awansowała do 3. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. – Bałem się pierwszych dwóch spotkań. Teraz jestem już spokojny – powiedział Michał Lewandowski, komentator TVP Sport.

Agnieszka Radwańska (fot. PAP/EPA)

Radwańska wygrała w trzech setach, a w drugim obroniła dwie piłki meczowe. – Jest za wcześnie, żeby stwierdzić, że to przełomowy moment w sezonie. Dla niej to na pewno odbicie od ostatnich porażek. Wygrana w spotkaniu, w którym bronisz dwie piłki meczowe, bardzo podbudowuje morale. Mniejsza o rywalkę. Takie kryzysowe sytuacje wzmacniają, obojętnie kto stoi po drugiej stronie siatki. Nawet dla kogoś tak doświadczonego jak Radwańska jest to bodziec, by powalczyć o coś więcej w turnieju – przyznał Lewandowski.

Christina McHale (fot. PAP/EPA) W 3. rundzie Polka zmierzy się ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky, która pokonała Słowaczkę Kristiną Kucovą 6:1, 6:0. – Pomimo tego, że Polka wygrała pięć wcześniejszych meczów z McHale, to ciążyła na niej presja, by nie przegrać z niżej notowaną rywalką. Radwańska ma teraz luźną głowę. Przegrać z Bacsinszky to nie wstyd, a zatem ciśnienie będzie mniejsze – dodał.

Spotkanie z McHale trwało ponad 2 godziny i 40 minut, a kolejne prawdopodobnie już w sobotę. – Dwa dni to wystarczający czas na regenerację. Po tych osłabieniach organizmu, spowodowanych kontuzją, nie ma już śladu. Gdyby był jakiś problem z przygotowaniem fizycznym, to takiego meczu przeciwko McHale by nie zagrała – przyznał Lewandowski.

– Oczywiście, Agnieszka będzie bardzo zmęczona, ale Krzysztof Guzowski (fizjoterapeuta – red.) ma sprawdzone sposoby, jak postawić ją na nogi. Mecz skończył się na tyle wcześnie, że tych godzin odpoczynku będzie trochę więcej. To też ważne – zakończył.