80 km na nartorolkach. Kowalczyk na drodze do igrzysk

Choć do zimy jeszcze daleko, Justyna Kowalczyk niestrudzenie przygotowuje się do sezonu olimpijskiego. W poprzedni weekend zawodniczka z Kasiny Wielkiej wygrała bieg nartorolkowy Olaf Skoglunds Minnelop na dystansie 80 kilometrów. Z Norwegii z kolei przeniosła się do Zakopanego.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP)

Kowalczyk trasę nartorolkowego maratonu pokonała w czasie 3:47:47, wyprzedzając o 50,9 s. Norweżkę Kari Vikhagen Gjeitnes oraz o minutę i dwie sekundy Szwedkę Marię Graefnings. Polka wygrała tę imprezę drugi raz z rzędu. Przed rokiem uzyskała rezultat o 47 sekund gorszy.

Po zawodach w Norwegii Kowalczyk wróciła w Tatry, gdzie trenuje niemal nieprzerwanie od zakończenia sezonu. W kwietniu i w maju Polka postawiła na zajęcia ogólnorozwojowe – w mediach społecznościowych relacjonowała swoje wycieczki górskie, wędrówki na nartach skitourowych, czy treningi na rowerze.

Pod koniec maja Kowalczyk na dwa tygodnie przeniosła się z Małopolski do austriackiego Ramsau. Tam trenowała na nartorolkach oraz, dzięki bliskości lodowca Dachstein, także na nartach.

Plan przygotowań w kolejnych miesiącach obejmuje m.in. obozy w Nowej Zelandii, w Raubiczach na Białorusi i w estońskiej Otepaeae. Rywalizacja w Pucharze Świata rozpocznie się 24 listopada w fińskim Kuusamo.