tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

80 km na nartorolkach. Kowalczyk na drodze do igrzysk

Choć do zimy jeszcze daleko, Justyna Kowalczyk niestrudzenie przygotowuje się do sezonu olimpijskiego. W poprzedni weekend zawodniczka z Kasiny Wielkiej wygrała bieg nartorolkowy Olaf Skoglunds Minnelop na dystansie 80 kilometrów. Z Norwegii z kolei przeniosła się do Zakopanego.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP)


Kowalczyk trasę nartorolkowego maratonu pokonała w czasie 3:47:47, wyprzedzając o 50,9 s. Norweżkę Kari Vikhagen Gjeitnes oraz o minutę i dwie sekundy Szwedkę Marię Graefnings. Polka wygrała tę imprezę drugi raz z rzędu. Przed rokiem uzyskała rezultat o 47 sekund gorszy.

Po zawodach w Norwegii Kowalczyk wróciła w Tatry, gdzie trenuje niemal nieprzerwanie od zakończenia sezonu. W kwietniu i w maju Polka postawiła na zajęcia ogólnorozwojowe – w mediach społecznościowych relacjonowała swoje wycieczki górskie, wędrówki na nartach skitourowych, czy treningi na rowerze.


Pod koniec maja Kowalczyk na dwa tygodnie przeniosła się z Małopolski do austriackiego Ramsau. Tam trenowała na nartorolkach oraz, dzięki bliskości lodowca Dachstein, także na nartach.


Plan przygotowań w kolejnych miesiącach obejmuje m.in. obozy w Nowej Zelandii, w Raubiczach na Białorusi i w estońskiej Otepaeae. Rywalizacja w Pucharze Świata rozpocznie się 24 listopada w fińskim Kuusamo.

podobne informacje

Kowalczyk i Wierietielny wybrali. Olimpijki pominięte

"Farsa". Kowalczyk ostro o decyzjach FIS

NBA, Zambia, wspinaczka. Co robią biegaczki narciarskie?

Horngacher wybrał skład na nowy sezon