tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niemcy przekonani: Chińczycy upolowali kolejną gwiazdę

Niemiecki dziennik "Bild" nie ma wątpliwości – Anthony Modeste podpisał umowę z chińskim Tianjin Quanjian i na dniach zmieni barwy klubowe. Tym samym na konto FC Koeln wpłynie prawie 40 milionów euro.
Anthony Modeste (fot. Getty Images)

Francuski napastnik był rewelacją minionego sezonu Bundesligi. Co prawda nie udało mu się pogodzić duetu Lewandowski – Aubameyang w walce o koronę króla strzelców, ale 25 goli strzelonych w 34 meczach robi wrażenie. Zwłaszcza, że nie był to jednorazowy wyskok. Modeste świetnie spisywał się już przed dwoma laty, choć wtedy zdobył "tylko" 15 bramek.

Aubameyang vs Modeste – kto lepszy w starciu snajperów?

Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nim wyrażało wiele klubów, ale żaden z nich nie mógł konkurować z Chińczykami pod kątem finansowym. Mowa o piłkarzu 29-letnim, więc tylko tak zdeterminowani Azjaci byli w stanie zaoferować za zawodnika blisko 40 milionów euro.

"Bild" twierdzi, że długie negocjacje w końcu zakończyły się sukcesem, a Modeste na piśmie potwierdził już swoje odejście z Niemiec. Azjaci dopięli więc swego, bo pierwszej próby zakontraktowania zawodnika próbowali dokonać jeszcze zimą. Wówczas jednak Koeln stanowczo ofertę odrzuciło.