tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hamsik o Zielińskim: może być moim następcą

Napoli przygotowuje się obecnie do kolejnej próby zdetronizowania Juventusu w Serie A oraz do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. – Utrzymaliśmy wszystkich najlepszych zawodników. To najmocniejsze Napoli, w którym grałem – zadeklarował Marek Hamsik, który poruszył też temat Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.
Piotr Zieliński i Marek Hamsik (fot. Getty Images)

BĘDZIE JAK BAGGIO? JUVENTUS GOTÓW ODDAĆ NUMER 10

Drużyna Maurizio Sarriego przebywa obecnie na zgrupowaniu w Dimaro, gdzie trenuje przed zbliżającymi się rozgrywkami. W Neapolu są przekonani, że zbliżający się sezon będzie dla zespołu lepszy od poprzedniego. Hamsik – na konferencji prasowej – chwalił Zielińskiego, z którym często występuje w pomocy.

Zieliński może zostać moim następcą, ale przede wszystkim musimy skupić się na całym zespole. Rozpoczynamy sezon z tej samej pozycji, co Juventus. Klub poprosił nas też o przysługę, jaką było skrócenie wakacji o tydzień. Zgodziliśmy się, bo wiemy, że może nam to pomóc – zadeklarował kapitan Napoli.

Arkadiusz Milik (fot. Getty Images) Hamsik odniósł się także do słów trenera Sarriego, który podkreślał, że ze względu na różnice w finansach, Napoli nie będzie w stanie walczyć z Juve o mistrzostwo Włoch. – Sarri to pierwszy człowiek, który uwierzy w tytuł, a my możemy walczyć z Juventusem do końca. Trzeba popełnić jak najmniej błędów, bo właśnie to różni lidera od drużyn, które go ścigają. Musimy wierzyć, bo gdy spojrzymy na drugą część sezonu to zobaczymy, że od stycznia do maja mieliśmy niesamowite wyniki – dodał Słowak.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka o miejsce w składzie pomiędzy napastnikami. Milik wrócił do gry po kontuzji kolana, ale później nie odzyskał już formy sprzed urazu. Latem z pewnością spróbuje jednak przekonać Sarriego do tego, że powinien występować w podstawowym składzie. Będzie musiał rywalizować m.in. z Driesem Mertensem, który ma za sobą znakomity sezon.

To inni piłkarze, bo Arek jest typowym snajperem. Nikt nie spodziewał się też, że Mertens tak rozwinie się w roli "dziewiątki". Gra dobrze, ale tak samo radzi sobie Arek. Przed trenerem trudna decyzja – przyznał Hamsik.

podobne informacje

Milik ma konkurenta. Napoli sprowadziło reprezentanta Włoch

Włoch nowym trenerem Realu? "70 procent szans"

Włoskie media: Zieliński może trafić do Premier League

Trener Napoli: Serie A ryzykuje... utratę kibiców