22 Abdiel Arroyo 57'
  Bruce Arena
  Hernan Gomez

Gold Cup: USA rozczarowało. Tylko remis z Panamą

Reprezentacja USA zremisowała z Panamą 1:1 (0:0) w meczu 1. kolejki grupy B Gold Cup, który rozegrano w Nashville. Bruce Arena – podczas swojej drugiej kadencji w roli selekcjonera Amerykanów – nie przegrał jeszcze spotkania.
Yoel Barcenas (L) i Jorge Villafana (P) (fot. Getty Images)

GOLD CUP: UDANA INAUGURACJA KANADY I KOSTARYKI

Na początku zespoły grały niedokładnie, było wiele niecelnych podań. W 5. minucie Kelyn Rowe mocno kopnął zza pola karnego, ale Jose Calderon odbił piłkę. Bramkarz Panamy dobrze spisał się także w 19. minucie, gdy poradził sobie z zagraniem Kellyna Acosty. Kilka minut później po rajdzie Jorge Villafany szansę miał Rowe, ale ponownie przegrał z bramkarzem.

Brad Guzan (fot. Getty Images) Panamczycy odpowiedzieli w 27. minucie. Miguel Camargo przyjął piłkę z lewej strony, zszedł do środka i zdecydował się na strzał. Znakomicie zachował się jednak Brad Guzan. Sytuacje były też w końcówce. Najpierw piłka nieznacznie minęła słupek po kopnięciu Acosty. Następnie szansę mieli Panamczycy, ale Ismael Diaz kopnął niecelnie.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla gospodarzy. W 50. minucie Rowe ograł na lewej stronie dwóch rywali i podał do Dominica Dwyera, który precyzyjnym zagraniem pokonał bramkarza. Panamczycy natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Powinni wyrównać w 55. minucie, ale Guzan odbił piłkę po uderzeniu Gabriela Torresa, a potem fatalnie przestrzelił Diaz. W 60. minucie Panama strzeliła gola – bramkarz poradził sobie ze strzałem Torresa, ale przy uderzeniu Camargo był już bezradny.

W kolejnych minutach tempo gry spadło. Drużyny próbowały zdobyć decydującą bramkę, ale zawodnicy nie mieli pomysłu na zaskoczenie rywali.

Złoty Puchar CONCACAF, USA – Panama 1:1 (skrót)
Złoty Puchar CONCACAF, USA – Panama (mecz)