tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

WT w Gstaad: Kantor i Łosiak zagrają w finale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Brazylijczyków Alvaro Filho i Saymona Barbosę 2:1 (19:21, 21:15, 15:13) i zagrają w finale turnieju World Tour w siatkówce plażowej w szwajcarskim Gstaad. To będzie ich dziewiąte podium w zawodach tego cyklu i trzecie w tym roku.
(fot. Getty)

Po raz ostatni Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) grali w meczu o złoto 21 maja tego roku w Rio de Janeiro. Zresztą właśnie tam odnieśli swoje jedyne zwycięstwo w karierze – w 2016 roku. W tym sezonie na drugim miejscu zakończyli rywalizację w lutym na irańskiej wyspie Kisz oraz w Rio.

Z kolei Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i w 1/8 finału wygrali z reprezentantami gospodarzy Nico Beelerem i Marco Krattigerem 2:0 (21:17, 21:12). Z kolei w ćwierćfinale pokonali inną polską parę Grzegorza Fijałka (UKS SMS Łódź) i Michała Bryla (RCS Czarni Radom) 2:0 (21:13, 21:15).

Finał odbędzie się o godz. 15.00. Rywalami Polaków będą Amerykanie Nick Lucena i Phil Dalhauser lub Brazylijczycy Evandro i Andre Loyola.

W sobotę zakończył się turniej kobiet. W decydującym spotkaniu Niemki Julia Sude i Chantal Laboureur pokonały Brazylijki Larissę i Talitę 2:0 (21:18, 22:20). Trzecie miejsce zajęły Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes.

W eliminacjach odpadli Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) oraz Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława). Do turnieju głównego nie zdołały też awansować Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).

podobne informacje

ME w siatkówce plażowej: Polacy celują w złoty medal

World Tour w siatkówce plażowej: polskie pary odpadły w 1/8 finału

Polska para celuje w medale. "Wszyscy widzą ich potencjał"

WT w siatkówce plażowej: Mistrzowie tie-breaków. Kantor i Łosiak zagrają w finale