tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Harden pobił Curry'ego. Rekordowy kontrakt

James Harden został najlepiej wynagradzanym koszykarzem w historii ligi NBA. 27-letni zawodnik przedłużył do 2023 roku kontrakt z Houston Rockets i – jak podały amerykańskie media – ma zarobić w ciągu sześciu lat 228 mln dolarów.
Stephan Curry i James Harden (fot. Getty Images)

Houston to moje miejsce na ziemi. Razem z kolegami chcemy walczyć o mistrzostwo – powiedział mierzący 196 cm wzrostu Harden, który w zespole Rakiet występuje od 2012 roku.

Z kolei właściciel klubu Leslie Alexander skomentował: – James pokazał, że jest w pełni skoncentrowany na zwycięstwach. W ostatnich latach zrobił niesamowity postęp i stał się jednym z najbardziej wartościowych zawodników w lidze. Jest idealnym liderem naszego zespołu.


Tym samym rzucający Rockets podpisał kontrakt na najwyższą kwotę w historii NBA. Przebił rozgrywającego Golden State Warriors – Stephana Curry'ego. Za jeden sezon więcej dostanie jednak Curry, ponieważ podpisał umowę na pięć lat, a Harden – na sześć. 

Gracz Houston za sobą najlepszy rok w karierze. Zdobywał średnio 29,1 pkt w meczu, miał 11,2 asyst i 8,1 zbiórek. W głosowaniu na MVP rozgrywek zajął drugie miejsce za Russellem Westbrookiem.

Do Houston przed nowym sezonem dołączył Chris Paul. Jeden z najlepszych rozgrywających w NBA ostatnie sześć lat spędził w Los Angeles Clippers.

podobne informacje

NBA: Celtics z kolejną wygraną. Świetny mecz Hardena

Wygrana Wizards w cieniu wyczynu Hardena

Seria Rockets przerwana. Nie pomógł rewelacyjny Harden

NBA: siódme zwycięstwo z rzędu Houston Rockets