tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

IAAF: kolejnych 16 Rosjan dopuszczonych do startów

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) poinformowało, że kolejnych szesnastu Rosjan otrzymało zgodę na starty w imprezach pod egidą tej organizacji pod neutralną flagą. W sumie do rywalizacji dopuszczono już 41 zawodników z tego kraju.
Aleksander Mienkow (fot. Getty Images)

W "16", która została przez IAAF oficjalnie ogłoszona w niedzielę, znalazł się m.in. mistrz świata z 2013 roku z Moskwy w skoku w dal Aleksander Mienkow.

Wcześniej na starty pod neutralną flagą zgodę otrzymało 25 rosyjskich lekkoatletów. Wśród nich są m.in. skoczkini wzwyż Maria Lasickiene (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Kuczina) czy startujący w biegu na 110 m przez płotki Siergiej Szubienkow. Oboje to mistrzowie świata z 2015 roku Pekinu i za niespełna miesiąc w Londynie będą bronić tytułów.

IAAF w 2015 roku zawiesiło Rosyjską Federację Lekkoatletyczną za stosowanie dopingu przez jej zawodników. Zakaz nadal obowiązuje sportowców w międzynarodowych mityngach, imprezach mistrzowskich oraz igrzyskach olimpijskich. Dopuszczeni do startu pod neutralną flagą są jedynie ci sportowcy, którzy spełnili wymagania stawiane przez IAAF dotyczące przestrzegania reguł antydopingowych.

podobne informacje

Nowe przepisy dla biegaczek. Semenya oburzona

Lekkoatletyka bez bohaterów. "Trudny czas"

Koniec dominacji Semenyi? Nowe przepisy IAAF

Lekkoatletyka sportem regionalnym? Niezrozumiałe zmiany