tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dawid Kownacki podpisał kontrakt z Sampdorią

Dawid Kownacki podpisał pięcioletni kontrakt z Sampdorią i tym samym dołączył do Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Kwota transferu nie została do tej pory ujawniona.
Dawid Kownacki (fot. PAP)

Tomasz Kędziora podpisał kontrakt z Dynamem Kijów

Dawid to zawodnik, który ma olbrzymi talent. Ten w połączeniu z ciężką pracą oraz zaangażowaniem spowodował, że trafia do włoskiej Serie A. W barwach Kolejorza pokazał, że ma olbrzymie możliwości i może zajść naprawdę daleko. Mamy nadzieję, że po odejściu z Lecha nadal będzie pracował nie tylko na swoje nazwisko, ale też markę naszego klubu oraz akademii. Trafia do klubu, który pokazał już, że potrafi wprowadzać młodych zawodników. Zrobił to w przypadku Karola Linettego. Liczymy, że podobnie będzie z Dawidem – powiedział wiceprezes Kolejorza – Piotr Rutkowski – dla oficjalnej strony internetowej klubu.

Nowy zawodnik Sampdorii rozpoczął karierę w GKP Gorzów Wielkopolski, z którego w 2005 roku trafił do młodzieżowej drużyny Lecha Poznań. Do pierwszego zespołu dołączył w 2013 roku.

W Ekstraklasie zagrał w 94 meczach, zdobywając 21 bramek i zapisując 10 asyst. W zeszłym sezonie w 33 spotkaniach dla Kolejorza strzelił dziewięć goli, dorzucając do tego trzy asysty.

Dawid Kownacki: talent? Ważna jest ciężka praca

podobne informacje

Trener chwali Kownackiego. "Ma wszystko, by być gwiazdą"

Puchar Włoch: zwycięstwo Sampdorii. Dwa gole i asysta Kownackiego

Raport kadrowiczów: debiutanckie gole Polaków