tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Syn Klinsmanna podpisał pierwszy kontrakt

Jonathan Klinsmann, syn znakomitego niegdyś napastnika Juergena, podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt piłkarski. 20-letni bramkarz będzie reprezentował barwy Herthy Berlin.
Jonathan Klinsmann (fot. Getty Images)

To był dla mnie emocjonalnie ważny moment. Ten klub od lat jest związany z moją rodziną. Nie mogę się już doczekać, kiedy oficjalnie dołączę do zespołu. Cieszę się na Berlin i wszystkie wyzwania, jakie będą przede mną stawiane – powiedział.

Juergen Klinsmann był jednym z najskuteczniejszych napastników Starego Kontynentu w latach 90., dwukrotnie zdobył Puchar UEFA oraz – z drużyną narodową – mistrzostwo świata (1990) i Europy (1996). Jest od 2004 członkiem Herthy, a już nieżyjący dziadek Jonathana żył w Brandenburgii i przez lata był zagorzałym kibicem stołecznego klubu.

Klinsmann junior ma być trzecim bramkarzem w szóstej drużynie ubiegłego sezonu Bundesligi, ale doświadczenie ma zbierać w zespole do lat 23.

Jonathan przekonał nas swoją ambicją, umiejętnościami i talentem. Ma się u nas dalej rozwijać – powiedział menedżer klubu Michael Preetz.

Do tej pory Jonathan Klinsmann grał w barwach uniwersyteckiego zespołu California Golden Bears.

podobne informacje

"Klinsi" powraca? Ma poprowadzić reprezentację

Thuram, Djorkaeff i Klinsmann. 25 lat od meczu Miedzi z Monaco

Piłkarskie geny. Syn Klinsmanna błyszczy w "młodzieżówce"

Bruce Arena selekcjonerem reprezentacji USA