tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nieoczekiwany zwrot. Donnarumma zostaje w Milanie

AC Milan oficjalnie potwierdził przedłużenie kontraktu z Gianluigim Donnarummą. Młody bramkarz pozostanie na San Siro do 2021 roku. W środę piłkarz pojawi się w Mediolanie, aby podpisać nową umowę i zaprezentować się kibicom.
Gianluigi Donnarumma (fot. Getty Images)

Jeszcze niedawno wydawało się, że jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia zmieni otoczenie. Niecały miesiąc temu dyrektor generalny Milanu – Marco Fassone – powiedział, że zawodnik nie chce pozostać w klubie. – Mino Raiola poinformował nas, że Donnarumma podjął ostateczną decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu – zapewnił. Zainteresowane ściągnięciem zawodnika były Real Madryt, Paris Saint-Germian i Manchester United.

Bramkarz brał udział w niedawno zakończonych mistrzostwach Europy do lat 21. Podczas spotkania Włochów z Danią w Krakowie kibice obrzucili go… dolarami, sugerując, że chce odejść z Milanu, aby zarobić więcej w innym klubie.

Nieoczekiwanie Donnarumma zmienił decyzję i postanowił przystać na propozycję obecnego klubu. Nowy kontrakt zagwarantuje mu zarobki w wysokości 6 milionów euro, a jego klauzula odejścia wyniesie aż 70 milionów euro.

podobne informacje

Interwencja życia "SuperGigio". Napoli coraz dalej od Scudetto...

Allegri: Donnarumma w Juve? Mamy Szczęsnego...

Donnarumma: nigdy nie mówiłem o "przemocy psychicznej"

Kolejna afera z Donnarummą. "Kibice nie powinni tego robić"