tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Quagliarella na drodze. "Końcówki dla Kownackiego"

We wtorek Dawid Kownacki został piłkarzem Sampdorii Genua. Włosi zapłacili za młodego napastnika około cztery miliony euro. Jaka przyszłość czeka Kownackiego w Serie A? – Na pewno nikt nie oczekuje, że z miejsca stanie się niezastąpiony. Najprawdopodobniej zacznie sezon jako trzeci lub czwarty napastnik – powiedział Marco Pagano, z portalu "Sampnews24.com".
Dawid Kownacki (Fot. PAP)

Dziennikarz, który pracuje przy Sampdorii uważa, że są w zespole dwaj napastnicy będący w hierarchii wyżej niż Polak.

To Fabio Quagliarella oraz Gianluca Caprari. Jednak klub chce sprowadzić przynajmniej jeszcze jednego napastnika, który zastąpi sprzedanego do Sevilli Luisa Muriela. Ma być gotowy od razu do pierwszego składu. Marzeniem wszystkich w Genui jest Luciano Vietto z Atletico Madryt... – informuje Pagano.

Dawid Kownacki: jeszcze nigdy nie przestrzeliłem karnego Kwota, jaką Włosi zapłacili Lechowi Poznań nie jest dla klubu z Serie A duża. – Na porządku dziennym są transfery za kilka milionów euro więcej. Zdarzały się też już sumy dwucyfrowe. Sampdoria płaciła dziesięć milionów euro za Denisa Praeta oraz dwa miliony więcej za Luisa Muriela – zauważa Pagano.

Transfer Kownackiego potwierdza pewien trend w polityce transferowej Sampdorii. – Trzeba przyznać, że wolą zakupy w Europie Wschodniej. Karol Linetty, Bartosz Bereszyński, Patrik Schick, Milan Skriniar to przykłady z kilku ostatnich okienek. W Polsce i Czechach można kupić dobrych, młodych piłkarzy zdecydowanie taniej niż np. na Bałkanach – analizuje Pagano.

Nazwisko Patrika Schicka pojawia się w kontekście Kownackiego bardzo często. Młody Czech to idealny przykład, jak w kilka miesięcy można wyrobić sobie markę w Serie A i zapracować na wielomilionowy transfer do Juventusu.

Marco Gianpaolo (Fot. Getty) Myślę, że Kownacki będzie wprowadzany do ligi podobnie jak Schick. Zacznie od końcówek meczów i w zależności od tego, ile da drużynie będzie ewentualnie grał dłużej. Z moich obserwacji wynika, że Polak ma podobny styl jak Quagliarelli. Włoch to jeden z ulubieńców trenera Marco Gianpaolo, w poprzednim sezonie strzelił dwanaście goli, dlatego na zastąpienie go w pierwszym składzie będzie trzeba mocno zapracować – zdradza Pagano.

Włoski dziennikarz zwraca też uwagę, że nikt na Kownackim nie będzie wywierał na początku presji. – Sampdoria ma swoje ambicje, pewnie będą chcieli powalczyć o awans do Ligi Europejskiej, ale to nie jest klub, gdzie po kilku porażkach piłkarze mają problemy z kibicami. Jak na standardy Serie A panuje w Genui duży spokój. Najbardziej ekscentryczną postacią jest prezes Massimo Ferrero. Zawodników atakuje rzadko, ale za klub wskoczyłby w ogień – kończy Pagano.

podobne informacje

Mundial 2018. Kownacki: Prandelli selekcjonerem? Nie znam go

Dawid Kownacki: Kolumbijczycy byli lepiej wyszkoleni technicznie

Mundial 2018. Kownacki zajmie miejsce Milika? Liczby nie kłamią

Mundial 2018. Oceny Polaków: pokaz formy Kownackiego i Rybusa. Mocne wejście Kuby