tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wielki gest Bayernu Monachium

Działacze Bayernu Monachium rozwiązali umowę o wynajem Allianz Areny z TSV 1860 Monachium. Mistrz Niemiec zgodził się na polubowne wyjście z sytuacji i odpuścił lokalnemu rywalowi blisko 28 milionów euro.
Bayern Monachium (fot. PAP/EPA)

TSV 1860 Monachium opuszcza zawodowy futbol

Kontrakt obowiązywał do 2025, ale po spadków Lwów do ligi regionalnej, jego wypełnienie stało się nierealne. Wynajmowanie stadionu wybudowanego na okazję mistrzostw świata było po prostu zbyt drogie. Z tego powodu szefowie TSV 1860 próbowali negocjować wcześniejsze opuszczenie areny. Kara umowna w takim wypadku wyniosłaby około 28 mln.

Bayern ogłosił oficjalnie, że kontrakt został rozwiązany polubownie. Bawarski gigant stał się jedynym klubem występującym na obiekcie mogącym pomieścić przeszło 75 tysięcy widzów. Kolejnym krokiem poczynionym przez władze FCB ma być wymiana szarych krzesełek na czerwone.

TSV 1860 wraca na Gruenwalder Stadion, którego pojemność to 10,5 tysiąca miejsc. Wcześniej, w 2.Bundeslidze TSV mogło pochwalić się średnią frekwencją na poziomie 25 tysięcy.

Unieważnienie umowy między Bayernem a TSV traktowane jest jako wielki gest ze strony najbardziej utytułowanego klubu w Niemczech. Lwy przeżywają poważny kryzys finansowo-organizacyjny. Konieczność wynajmowania Allianz Areny mogłaby stać się gwoździem do trumny jednego z założycielu Bundesligi.

Piłka nożna, Puchar Niemiec, finał: Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund (skrót)