tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przemysław Bargiel trafił do AC Milan

Przemysław Bargiel przeszedł z Ruchu Chorzów do AC Milan – poinformował polski klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Na razie 17-letni pomocnik będzie reprezentował młodzieżowe drużyny Rossoneri.
Przemysław Bargiel (fot. ruchchorzow.com.pl)

Łukasz Moneta w Legii Warszawa. Finalizacja wkrótce

Bargiel to wielki talent potrzebujący odpowiednich warunków do rozwoju swojego potencjału. Pod okiem wybitnych fachowców, jakimi bez wątpienia dysponuje AC Milan, będzie to dużo łatwiejsze niż w trakcie walki w pierwszoligowych spotkaniach Ruchu, gdy niejednokrotnie decydować będzie siła, a nie technika – powiedział prezes Ruchu – Janusz Paterman – dla oficjalnej strony klubu.

Transfer do AC Milan przynosi klubowi nie tylko korzyść finansową, ale zaowocuje umową pomiędzy akademiami piłkarskimi. Jesteśmy przekonani, że taka współpraca przyniesie nam jeszcze większe korzyści. Decyzja nie była łatwa, ale biorąc pod uwagę przyszłość piłkarza, aspekt finansowy umowy oraz rozpoczęcie współpracy pomiędzy klubami zarząd Ruchu Chorzów podjął decyzję o podpisaniu umowy transferu. Warunki kontraktu pozostają tajemnicą stron umowy – dodał.

Bargiel poleciał do Mediolanu już w grudniu, ponieważ na testy zaprosił go Inter. Wtedy dyrektorem klubu był Massimiliano Mirabelli, który przeniósł się do lokalnego rywala, sprowadzając utalentowanego piłkarza do Milanu.

Wychowanek Ruchu został dołączony do pierwszego zespołu na początku 2016 roku, debiutując w Ekstraklasie 24 kwietnia w spotkaniu z Cracovią. W barwach Niebieskich rozegrał sześć meczów.

podobne informacje

Pucharowe rozstrzygnięcia. Potęgi i... trzecioligowiec

Interwencja życia "SuperGigio". Napoli coraz dalej od Scudetto...

Nowy kontrakt Gattuso. "Małżeństwo trwa dalej"

"Nos" Stępińskiego na San Siro. Trwa passa Milanu