Napoli wygrało sparing... 17:0! Hat-trick Milika

Arkadiusz Milik doskonale rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym letnim meczu towarzyskim polski napastnik zdobył trzy bramki, a Napoli pokonało amatorski zespół Bassa Anaunia aż 17:0.
Arkadiusz Milik (fot. Getty)

Milik zaczął ten mecz w pierwszym składzie, a gole strzelał w 22., 34. i 45. minucie. Do przerwy zespół z szóstej ligi przegrywał 0:7, a po zmianie stron Napoli strzelił jeszcze 10 goli! Aż sześć padło łupem Driesa Mertensa, czyli rywala Polaka do gry w ataku. W drugiej połowie grał również Piotr Zieliński.

Poza Mertensem i Milikiem gole strzelali też Lorenzo Insigne (dwa), Emanuele Giaccherini (dwa), Allan, Nikola Maksimović, Marko Rog i Leonardo Pavoletti. To był pierwszy sprawdzian zespołu Maurizio Sarriego w letnim okresie przygotowawczym.