tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sven Bender zmienił klub. Zagra z bratem

Niemiecki piłkarz Sven Bender, wicemistrz olimpijski z 2016 roku, przechodzi z Borussii Dortmund do Bayeru Leverkusen. W tym klubie już od ośmiu lat występuje jego brat bliźniak Lars, pełniący funkcję kapitana zespołu.
Sven Bender (fot. Getty Images)

Informacja o transferze została ogłoszona przez oba kluby – z zastrzeżeniem, że umowa wejdzie w życie po przejściu przez piłkarza badań lekarskich. Kontrakt z Bayerem ma być zawarty do czerwca 2021 roku.

Rudi Voeller (fot. Getty Images) Sumy nie ujawniono, ale według magazynu "Kicker" wyniesie ponad 15 milionów euro.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Sven zdecydował się na przejście do naszego klubu. Jest niezwykle doświadczonym i wszechstronnym zawodnikiem, który w Dortmundzie, występując ostatnio na pozycji środkowego obrońcy, udowodnił swoją klasę – powiedział dyrektor sportowy Bayeru Rudi Voeller.

28-letni Bender zagrał dotychczas w siedmiu meczach seniorskiej reprezentacji Niemiec. Wystąpił również w drużynie olimpijskiej (jako jeden z trzech zawodników powyżej 23. roku życia), z którą w 2016 roku wywalczył w Brazylii wicemistrzostwo olimpijskie.

W barwach Borussii Dortmund (grał tam od 2009 roku) wywalczył dwa razy mistrzostwo Niemiec (2011, 2012) i dwukrotnie puchar kraju (2012, 2017).

podobne informacje

Błaszczykowski nie zagra z Bayerem

Szpital w Dortmundzie. Operacja Bendera

Powrót Piszczka. Klopp ocenia wybryk Reusa

Loew kopiuje Guardiolę. Lahm zagra w pomocy