tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

WGP: Polki chcą podtrzymać dobrą passę

Meczem z Peru w Ostrowcu Świętokrzyskim polskie siatkarki rozpoczną w piątek drugi turniej cyklu World Grand Prix drugiej dywizji. Po pierwszym weekendzie podopieczne Jacka Nawrockiego z kompletem zwycięstw i bez straty seta prowadzą w klasyfikacji generalnej.
Polskie siatkarki (fot. FIVB)

Polki znakomicie rozpoczęły cykl WGP, a komplet punktów wywalczony w argentyńskim Neuquen przybliżył je do awansu do turnieju finałowego, który w dniach 29-30 lipca rozegrany zostanie w Ostrawie. Gospodynie, Czeszki, mają w nim udział zagwarantowany, a stawkę uzupełnią trzy najlepsze zespoły w klasyfikacji po trzech turniejach. Tylko zwycięzca uzyska przepustkę do elity rozgrywek w kolejnym sezonie.

Biało-czerwone blisko 40 godzin wracały z Argentyny do Polski; dopiero we wtorek wieczorem zameldowały się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trener Nawrocki nie krył zadowolenia, że kolejne spotkania WGP jego drużyna rozegra w tym mieście.

Ja osobiście cieszę się, że turniej jest rozgrywany w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo wizytując mecze w Orlen Lidze, to właśnie tutaj mam najbliżej z domu rodzinnego. Nie ukrywam, że atmosfera tych meczów była zawsze ciepła dla obu drużyn, a i sam obiekt odbieram bardzo pozytywnie, jako jeden z najprzyjemniejszych w Polsce – mówił szkoleniowiec podczas czwartkowej konferencji prasowej.

W piątek polskie siatkarki zmierzą się z Peruwiankami, które od dwóch zwycięstw rozpoczęły turniej. Biało-czerwone po raz ostatni z reprezentacją z Południowej Ameryki spotkały się trzy lata temu w WGP i dwukrotnie wygrały 3:1 i 3:2. Dzień później rywalkami będą Argentynki, które pokonały 3:0. Na zakończenie turnieju zmierzą się z jednym z kandydatów do awansu – Koreą Południową, która do Polski przyleciała z jedną największych gwiazd światowej siatkówki – Yeon Koung Kim.

Mamy duży szacunek do rywali, wiemy, że Korea to bardzo silny zespół, a Peru zagrało świetny turniej u siebie. Nasza drużyna też przyjedzie zmobilizowana na te zawody. Nasz zespół, w którym można zobaczyć wiele młodych zawodniczek z ekstraklasy, zrobi wszystko żeby zagrać nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców – podkreślił Nawrocki.

Dwa inne turnieje drugiej dywizji WGP odbędą się Ałmatach (Kazachstan) i San Juan (Portoryko).

Program spotkań w Ostrowcu Św.:


piątek

Argentyna – Korea Płd. (17.25)
Polska – Peru (20.25)

sobota
Korea Płd. – Peru (17.25)
Polska – Argentyna (20.25)

niedziela
Peru – Argentyna (17.25)
Polska – Korea Płd. (20.25)

podobne informacje

MŚ U-20 siatkarek: Polki w drugiej rundzie

Nawrocki podał kadrę siatkarek na mecze z Brazylią

Turniej w Montreux: Polska rozbiła Szwajcarię

El. MŚ siatkarek: łatwa wygrana Polek