tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Letnie GP: konkurs drużynowy rozpocznie sezon

W czwartkowych kwalifikacjach Polacy potwierdzili dobrą formę, a w piątek oficjalnie zainaugurują letni sezon skoków. W składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki wystąpią w konkursie drużynowym. Transmisja od 17:20 w TVP 1, w SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Maciej Kot (fot. PAP/EPA)

Do piątkowego konkursu ma stanąć 13 reprezentacji. Faworytami będą dobrze dysponowani gospodarze – triumfatorzy letniego Pucharu Narodów sprzed roku – i Norwegowie, którzy byli najlepsi w Wiśle-Malince w zeszłym sezonie.

Skoczkowie wrócili do walki. "W drużynówce pokażemy siłę” Na sobotę jest z kolei zaplanowany konkurs indywidualny. – Zainteresowanie zawodami jest spore. Do Wisły przyjechało wielu turystów na wakacje – powiedział wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz. Każdy z konkursów ma obejrzeć po ok. 4,5 tysiąca widzów.

Konkursy FIS Grand Prix zostaną rozegrane na skoczni im. Adama Małysza już po raz szósty. Po raz czwarty będą jednocześnie inauguracją cyklu letniego.

Polacy miło wspominają dotychczasowe starty w Wiśle. Indywidualnie nigdy nie zabrakło naszego zawodnika na podium. Dwukrotnie zwyciężał tu Maciej Kot (2012 i 2016); raz był drugi (2013). Dwa lata temu na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki. W 2014 i 2015 r. drugi był Piotr Żyła.

Równie imponująco wygląda historia startów polskiej drużyny. Gospodarze zwyciężali w latach 2013-2015. W 2012 r. zajęli drugą lokatę. Mniej szczęścia mieli w ub.r. – zakończyli rywalizację na szóstym miejscu.

Tegoroczna FIS Grand Prix potrwa do 3 października. Cykl zakończy konkurs w Klingenthal (Niemcy). Transmisje ze wszystkich zawodów na antenach Telewizji Polskiej, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. 

Program zawodów:

14 lipca
16.30 - seria próbna
17.30 - pierwsza seria konkursu drużynowego

15 lipca
16.30 - seria próbna
17.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

LGP: Kot najlepszy w kwalifikacjach. Zobacz skok!
Gregor Schlierenzauer: czuję, że to nie koniec moich sukcesów
Adam Małysz: nie możemy pozwolić, by inni nas dogonili
Piotr Żyła: traktuję GP w Wiśle jak każde inne zawody
Kamil Stoch: oczekiwania? Atmosfera, doping i pogoda

podobne informacje

Wisła straci LGP? Potrzebne kosztowne innowacje

Nie tylko Grand Prix. Wiosna, lato, jesień w skokach

Kubacki wygrał Letnią Grand Prix. Nokaut!

LGP: wygrana Kubackiego! Polak znów liderem cyklu