tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Walker w City. Kosmiczne pieniądze dla Kogutów

Piłkarz reprezentacji Anglii Kyle Walker, występujący dotychczas w Tottenhamie Hotspur, przechodzi do Manchesteru City. Według brytyjskich mediów kosztował około 50 milionów funtów, co czyni go jednym z najdroższych obrońców w historii futbolu.
Kyle Walker (fot. Getty Images)

Występujący na pozycji prawego obrońcy 27-letni piłkarz, który rozegrał dotychczas 27 meczów w reprezentacji Anglii, podpisał pięcioletni kontrakt. Sumy transferu nie ujawniono. Światowe agencje podają kwotę około 50 milionów funtów (prawie 65 milionów euro).

Jak informuje AFP, również powołując się na brytyjskie media, Manchester City zapłaci teraz 45 milionów funtów, a suma transferu może wzrosnąć do 54 milionów funtów.

Jestem podekscytowany podpisaniem kontraktu z City i nie mogę doczekać się, aby zacząć występy. Pep Guardiola jest jednym z najbardziej szanowanych trenerów na świecie i czuję, że może pomóc wprowadzić moją grę na nowy poziom – powiedział Walker.

Do tej pory najdroższym obrońcą świata był Brazylijczyk David Luiz, za którego Paris Saint-Germain zapłacił Chelsea Londyn w 2014 roku około 50 milionów funtów. Obecnie zawodnik znów występuje w Chelsea.

podobne informacje

200 milionów za obrońców w dwa lata. City nie oszczędza

Bednarek wśród wpadek. "Niepotrzebny transfer"

Królestwo za obrońców. Wielkie zakupy Guardioli

Ranking: który klub ma najlepszych bocznych obrońców?