tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Janicki wypożyczony do Lecha Poznań

Lech Poznań wypożyczył na dwa lata piłkarza Lechii Gdańsk Rafała Janickiego. Klub z Wielkopolski zagwarantował sobie także opcję pierwokupu obrońcy. To ósmy nowy zawodnik, ale pierwszy Polak sprowadzony latem do Poznania.
Oficjalna prezentacja Lecha przed nowym sezonem (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Janicki w barwach Lechii rozegrał 176 spotkań w ekstraklasie i zdobył cztery bramki. Ma też na koncie 14 spotkań w reprezentacji młodzieżowej.

Liczę na to, że rozwinę się w Lechu. Mam nadzieję, że pomogę klubowi w walce o jak najwyższe cele, a on pomoże mi w dalszym rozwoju. Oczywiście europejskie puchary to na pewno duża zachęta do przyjścia do Poznania. Odczuwam lekki stres, ale jest on pozytywny, ponieważ to nowe wyzwanie w moim życiu – powiedział nowy obrońca Kolejorza cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Z przyjścia Janickiego cieszy się trener Lecha Nenad Bjelica.

Rafał pomimo tego, że jest młody, jest już doświadczony i zagrał wiele meczów w ekstraklasie. To bardzo silny zawodnik, który wnosi mocny charakter do drużyny. W Lechii pokazał wiele jakości, jest dla naszego zespołu wzmocnieniem i cieszymy się, że tutaj trafił – przyznał Chorwat.

Janicki jest ósmym nowym piłkarzem pozyskanym przez poznański klub z letnim okienku transferowym, ale pierwszym polskim zawodnikiem.

podobne informacje

Zagłębie – Lechia 1:2. Gdańszczanie znów liderem

Grali kadrowicze: show Milika, bramkarze na plus

Gliwice wciąż niezdobyte. Siódma wygrana Piasta

Bo jak nie Szukała, to kto? Kilku kandydatów