15 Zoran Arsenić 85'
  Maciej Skorża
  Kiko Ramirez

Wisła górą w Szczecinie. Piękna bramka Carlitosa

Wisła Kraków pokonała w 1. kolejce Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin 2:1 (2:1). Świetny debiut w Wiśle zaliczył nowy napastnik Carlitos, za to trener szczecinian Maciej Skorża szybko będzie chciał zapomnieć o tym spotkaniu.
Carlos "Carlitos" Lopez i Petar Brlek (z prawej, fot. PAP/Marcin Bielecki)

NIEUDANA INAUGURACJA NAFCIARZY

W poprzednim sezonie w trzech meczach pomiędzy Wisłą i Pogonią padło 15 bramek. Można się było spodziewać, że i tym razem oba zespoły wyjdą na boisko z ofensywnym nastawieniem. Tak się też stało. Po kwadransie gry, gdy obie drużyny rozpoznawały swe siły, do szturmu ruszyła Wisła.

Wystarczyły dwie minuty, by upokorzyć portowców. Najpierw po faulu z odległości 25 m z rzutu wolnego strzelał nowy napastnik Wisły, Carlos Lopez Carlitos. Były zawodnik trzecioligowych rezerw Villarrealu uderzył technicznie, nad murem, a były bramkarz Wisły Łukasz Załuska nawet nie zareagował, gdy piłka wpadła w prawy róg jego bramki.

Dwie minuty po zdobyciu swej debiutanckiej bramki w polskiej ekstraklasie Carlitos ponownie pokazał się w głównej roli. Na lewym skrzydle ograł Sebastiana Rudola, wyłożył piłkę Petarowi Brlekowi, a Słowak pewnie podwyższył na 2:0 dla krakowian. Pogoń nie miała pomysłów na skonstruowanie groźnej akcji i w zdobyciu kontaktowego gola pomógł jej przypadek. W zamieszaniu podbramkowym jeden z zawodników Wisły przypadkowo dostał piłką w rękę i Paweł Raczkowski podyktował rzut karny. Skutecznością z 11 metrów popisał się Adam Gurcso.

Tuż przed końcem pierwszej połowy i zaraz na początku drugiej szczecinianie mogli wyrównać na 2:2. Jednak w pierwszym przypadku Julian Diaz obronił strzał Dawida Korta, a w drugim Gyurcso. Kolejną sytuację szczecinianie zmarnowali w 56. min, gdy prawym skrzydłem uciekł Rafał Murawski, ale jego dogranie do Łukasza Zwolińskiego zdołał przeciąć Arkadiusz Głowacki. W odpowiedzi Carlitos po raz kolejny wypracował sytuację Brlekowi, który strzelał spoza pola karnego i minimalnie chybił celu.

Po tej sytuacji aż do 90. minuty akcje ofensywne obu drużyn rozbijane były przez obrońców. W doliczonym czasie gry trzeciego gola dla wiślaków mógł strzelić Jakub Bartosz, który dynamicznie wbiegł w pole karne, ale przegrał pojedynek sam na sam z Załuską. Chwilę później sędzia Raczkowski zakończył spotkanie.